Bitcoin Fear & Greed Index dosáhl nejvyšší úrovně od roku 2021

4.3
(7)

Index strachu a chamtivosti u bitcoinu vzrostl na nejvyšší úroveň za téměř tři roky a raketovou rychlostí dosáhl hodnoty Extreme Greed. Na základě minulých výkonů a ukazatelů je možné odvodit, kam cena bitcoinu po dosažení tohoto milníku zamíří.

Index na dvouletém maximu

Bitcoin Fear & Greed Index je měřítkem nálady investorů a jejich pohledu na trh. To může pomoci zjistit, zda investoři v současné době vkládají peníze do trhu, nebo zda z něj peníze vybírají. Index strachu a chamtivosti má pět hlavních kategorií: extrémní strach, strach, neutrální, chamtivost a extrémní chamtivost. Index je vyjádřen na stupnici 0-100, přičemž rozsah čísel představuje kategorii nálady investorů.

Extrémní strach je na této stupnici nejnižší, pohybuje se v rozmezí 0 až 25. V rozmezí 26 až 46 se pak nachází Fear (Strach). Obě tyto kategorie naznačují neochotu investorů vstoupit na trh a často se prezentují jako nejlepší doba pro investování do kryptoměn.

Další na stupnici je 47 až 52, což představuje neutrální oblast. Hodnoty 53 až 75 pak patří do oblasti Greed, kdy se investoři začínají cítit na trhu sebejistě. A na závěr 76 až 100 je Extreme Greed, což představuje vrchol býčí nálady. Vzhledem k tomu, že index strachu a chamtivosti u bitcoinu se v současné době nachází na hodnotě 82, mohlo by to mít pro trh určité důsledky.

Značí extrémní chamtivost vrchol?

Stejně jako index strachu a chamtivosti může být užitečný při určování, kdy je vhodná doba k nákupu, může také poskytnout ukazatele, kdy by mohl nastat vrchol trhu. Při pohledu na historickou výkonnost kryptoměnového trhu ve srovnání s indexem Fear & Greed vidíme přetrvávající korelaci mezi vrcholem euforie a vrcholem trhu.

Příkladem může být listopad 2021, kdy se index vyšplhal až na 84 bodů, což je jen o 2 body více než současných 82. V tom okamžiku cena bitcoinu vzrostla na 69 000 USD, než narazila na odpor, kterému nakonec podlehla. V následujících dnech se sentiment začal obracet, stejně jako cena bitcoinu.

Podobného vzorce jsme si mohli všimnout také v únoru a březnu 2021, kdy index dosáhl maxima 94. V následujících dnech zájem opadl, což znamenalo dosažení vrcholu právě v tomto bodě. Pokud by se tentýž vzor opakoval i v současném scénáři, Bitcoin by mohl mít ještě několik dní prostoru, než dosáhne svého vrcholu.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Honza

No jo, ale kolik měsíců za sebou v roce 2021 byl ve greed / extrémně greed levelech, to je taky dobré zmínit. Dle mě je to dobrý ukazatel zájmu / nezájmu, ale tenhle ukazatel nebývá úplně spolehlivý, když se rozjede býčí trh, IMHO.

Honza

Respektive ano, ukazuje býčí sentiment, ale neznamená to, že se za pár dní otočí křivka strmě dolů.

spot_img