Bitcoin překonal úroveň 60 000 dolarů poprvé po více než dvou letech

5
(8)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Naposledy se bitcoin obchodoval nad 60 000 USD v listopadu 2021. Bylo to krátce poté, co dosáhl svého historického maxima. Blíží se nyní „předhalvingový retracement?“

Bitcoin poprvé po dvou letech a třech měsících překonal úroveň 60 000 dolarů poté, co během 24 hodin vzrostl o více než 6 %. Ve 14:00 UTC podle údajů burzy Binance překročil hodnotu 60 001 USD.

Bitcoin následuje vzorec předhalvingové rally

Podle údajů společnosti CoinMarketCap vzrostla cena bitcoinu na týdenním grafu o více než 15 % a za poslední měsíc o 37 %. Naposledy se bitcoin obchodoval nad úrovní 60 000 dolarů 12. listopadu 2021, kdy zahájil svůj obrat vzestupného pohybu. Počátkem dubna 2022 se propadl o více než 67 % na úrovně okolo 19 000 dolarů.

Podle Bryana Legenda, investora a generálního ředitele společnosti Hectic Labs, lze výkonnost ceny bitcoinu z velké části přičíst očekávání trhu kolem nadcházející události halvingu. Ta historicky vede ke zvýšené nákupní aktivitě. Legend pro server Cointelegraph uvedl:

Investoři očekávají, že snížení nabídky BTC povede k růstu cen. Tento pohyb je známější jako „Pre-Halving rally.“ Přispívá k novému býčímu trhu a vyvolává celkovou bullish sentiment. Přesně toho jsme nyní svědky.

Bryan Legend, zdroj: cointelegraph.com

Podle kryptoměnového analytika Rekt Capital by však „předhalvingový retracement” mohl být stále předmětem diskuze. Dále dodal, že nadcházející půlení bitcoinu není trhem oceněno. Svoji předpověď zdůvodňuje na základě historických tržních dat, podle kterých k významným pohybům bitcoinu docházelo po předchozích půleních, nikoliv před nimi.

Zdroj: twitter.com

Podle Erica Balchunase, senior analytika ETF agentury Bloomberg, přichází býčí dynamika bitcoinu dva dny poté, co spotová Bitcoin ETF 26. února překonala historicky nejvyšší denní objem obchodů ve výši 2,4 miliardy dolarů.

Devět spotových Bitcoin ETF zaznamenalo 28. února již druhý den po sobě celkový objem obchodů přesahující 2 miliardy dolarů.

ETF iShares Bitcoin ETF (IBIT) společnosti BlackRock zaznamenal 27. února více než 100 000 jednotlivých obchodů. Jedná se o nárůst z přibližně 30 000 až na 60 000 průměrných denních obchodů, uvádí Balchunas na X.

Zdroj: twitter.com

Odhaduje se, že 75 % nových investic do bitcoinu pochází ze spotových Bitcoin ETF. Vyplývá to ze zprávy analytické firmy CryptoQuant ze dne 14. února.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fanda
Hodnocení článku :
     

Držte se už to začíná…. 🙂

spot_img