ARK Invest: Nejvyšší čas na nákup bitcoinu, do roku 2030 může cena vyletět na 1,48 milionu dolarů

5
(7)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Po nedávném překročení ceny Bitcoinu nad 57 000 dolarů se otevírá diskuse o jeho budoucím růstu. Společnost ARK Invest, vedená přední investorkou Cathie Wood, vidí potenciál bitcoinu dosáhnout do roku 2030 až 1,48 milionu dolarů.

ARK Invest: Bitcoin na 1,48 milionů dolarech do konce desetiletí

Největší kryptoměna světa nedávno překonala významný milník, když její cena pokořila úroveň 57 000 dolarů. Zásadní roli v tomto růstu hrálo mimo jiné schválení spotových Bitcoin ETF ve Spojených státech amerických, což mělo za následek zvýšený zájem o přední digitální měnu.

Podle společnosti ARK Invest, vedené investorkou a zakladatelkou Cathie Wood, se očekává výrazný růst hodnoty bitcoinu v příštím desetiletí, kde analytici předpovídají možný nárůst až na 1,48 milionu dolarů do roku 2030. To by znamenalo zhruba 2 860% nárůst z jeho současné tržní ceny. S ohledem na současný tržní trend se zdá, že pravděpodobnost býčího scénáře pro Bitcoin roste, což by mohlo vést k jeho širšímu přijetí a uznání.

ARK Invest nastavila tři rozdílné cenové projekce. V pesimistickém scénáři odhaduje hodnotu bitcoinu na 258 500 dolarů do roku 2030, což představuje růst o 417 %. Ten realistický předpovídá hodnotu bitcooinu na 682 800 USD, což signalizuje 1 265% nárůst. V optimistickém scénáři společnost předpokládá, že bitcoin dosáhne hodnoty 1,48 milionu dolarů do roku 2030, což by znamenalo nárůst o 2 860 %.

Bitcoin se podle ARK Invest ukázal jako mimořádně výhodná investice s návratností přesahující 1 140 % za posledních pět let, což výrazně převyšuje tradiční třídy aktiv. Srovnání s komoditami, rozvíjejícími se tržními akciemi, indexem S&P 500, americkými vládními dluhopisy a korporátními dluhopisy s vysokým výnosem ukazuje, že Bitcoin tyto investice výrazně překonává.

Klíčové události bitcoinu

Faktory jako spuštění spotových Bitcoin ETF a nadcházející půlení odměny těžařům (halving) mohou zvýšit poptávku a podpořit další růst ceny v nadcházejících letech, čímž rozšíří zájem mezi investory a laickou veřejností.

Klíčové události, jako jsou ETF a očekávaný halving, mohou už v letošním roce zásadně ovlivnit cenové hnutí kryptoměny, jak uvádí mnoho analytiků.

Bitcoin se ukázal jako výjimečná investice s potenciálem pro další růst, ale vždycky nese určitá rizika a regulační nejistoty. Pro ty, kteří jsou ochotni tato rizika akceptovat, může být vhodné zahrnout malý podíl bitcoinu do portfolia s horizontem držení nejméně pět let.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 57 122 USD dle KMC.

Závěr

Co si o této předpovědi ARK Invest myslíte vy? Jaká je vaše předpověď? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Svoji předpověď s námi neváhejte také sdílet s námi na našem oficiálním Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde mimo jiné naleznete další zajímavý obsah. Další informace o vývoji ceny kryptoměn naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img