Riot Platforms zaznamenává růst produkce a příjmů z těžby bitcoinu

4.7
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Těžební společnost Riot Platforms hlásí 19% nárůst produkce bitcoinu v roce 2023 a zvýšení ročních příjmů (díky vyšší průměrné ceně kryptoměny) ve srovnání s předchozím rokem.

Riot Platforms na vzestupu

V roce 2023 společnost Riot Platforms dosáhla významného nárůstu ve své produkci bitcoinů, dosahujícího 6 626 BTC, což je o 19 % více než v předchozím roce. Růst byl podpořen vyšší průměrnou cenou největší kryptoměny světa, což vedlo k zvýšení ročních příjmů společnosti z 259,2 milionu dolarů v roce 2022 na 280,7 milionu dolarů v roce 2023.

Společnost úspěšně snížila průměrné náklady na těžbu jednoho bitcoinu na 7,539 dolarů, což představuje pokles o 33 % oproti předchozímu roku. Úspora nákladů pomohla firmě zvýšit ziskovost i přes nestálé tržní podmínky.

V prosinci minulého roku Riot Platforms rozšířil svou těžební kapacitu nákupem 66,560 těžebních rigů od MicroBT, což je jedna z největších expanzí v historii firmy. Expanze byla strategicky naplánována před očekávaným halvingem bitcoinu v dubnu letošního roku.

Společnost se tak strategicky připravuje na nadcházející období po halvingu. Za poslední měsíc zaznamenaly také akcie společnosti Riot nárůst o více než 47 %. Avšak v minulém týdnu, během pětidenního obchodního období, došlo k poklesu o 10,65 %. Aktuálně v době psaní článku se RIOT obchoduje za 16,80 dolarů.

Další těžební společnosti jako Core Scientific a CleanSpark rovněž zaznamenaly růst v produkci. Zatímco Core Scientific vyprodukovalo 19 274 bitcoinů, CleanSpark zaznamenal 60% nárůst, těžící více než 7 300 bitcoinů. Marathon Digital také uvedl značný nárůst v produkci, přičemž v prosinci těžil 1 853 bitcoinů, což je o 56 % více než v listopadu a o 290 % více než v prosinci předchozího roku.

Těžební společnost Riot Platforms se také nedávno zapojila do právního sporu s Ministerstvem energetiky Spojených států a dalšími vládními agenturami kvůli invazivnímu shromažďování dat.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 57 206 USD dle KMC.

Závěr

Co si o úspěchu Riot Platforms myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se pro více informací také přidat na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Oficiální zprávu naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img