Bitcoinový ETF společnosti BlackRock překonal svůj osobní rekord

5
(6)

Podle Erica Balchunase z Bloomberg Intelligence překonal v úterý spotový bitcoinový fond (ETF) společnosti BlackRock obchodovaný pod tickerem “IBIT” svůj dosavadní osobní rekord. Rekordní objem totiž činil 1,3 miliardy dolarů.

IBIT kótovaný na americkém trhu je i nadále lídrem trhu. Díky neutuchajícímu, obrovskému zájmu tak zaznamenal nový bezprecedentní rekord. Erik Balchunas k tomu na sociální síti X napsal:

Další den s intenzivním objemem pro devítku, kdy se zobchodovalo hodně přes 2 mld. dolarů USD, přičemž $IBIT opět překonal svůj osobní rekord s 1,3 mld. dolarů (pro kontext je to více, než se obchoduje s většinou amerických akcií s velkou kapitalizací). Nevím, jestli je to nový normál, nebo nějaký krátkodobý výbuch související s algo/arb a la $HODL

Zajímavé je také to, že $IBIT dnes zaznamenal více než 100 000 jednotlivých obchodů. Celou dobu až do úterý dělal 30-60 tisíc. Jako by našel nový převodový stupeň během “Pres Day wknd”. Myslel jsem si, že je to možná jen pent up volume kvůli long wknd, ale dnes to udělalo ještě víc, takže tahle teorie padá.

10 let trvající poptávka po spotových ETF na Bitcoin

Po spotových bitcoinových ETF existuje poptávka již dlouhou dobu. V nedávném rozhovoru výkonný předseda a spoluzakladatel společnosti MicroStrategy Michael Saylor uvedl, že existuje více než desetiletá odložená poptávka po Bitcoin ETF.

Existuje 10 let odkládaná poptávka. Lidé na tyto ETF čekají a konečně mají mainstreamoví investoři přístup k Bitcoinu a myslím, že právě to je hnací silou nárůstu kapitálu v této třídě aktiv.

Cena Bitcoinu zatím neustále roste a v době psaní článku se pohybuje na více než 59 000 dolarech. Tato rally, podpořená strategickými akvizicemi a regulační zelení pro spotové fondy Bitcoin ETF, naznačuje širší přijetí a integraci primární kryptoměny do hlavního finančního proudu.

Jako další na řadě spotové ETF na Etherum?

Mnoho investičních firem podalo Komisi pro cenné papíry (SEC) žádosti o spuštění spotových ETF na Ethereum. Důvod je nasnadě: neustále se zvyšující poptávka po takovýchto produktech.

Dosud podaly žádost o spotový ETF Ethereum společnosti BlackRock, Fidelity, Grayscale, VanEck, Invesco, Franklin Templeton, Galaxy a také Cathy Wood’s Ark Invests a 21Shares.

Krypto ETF otvírají brány do světa kryptoměn širšímu publiku

Schválení jedenácti spotových ETF na bitcoin v USA ukázalo, že o takové produkty je obrovský zájem. Podobně je tomu i v případě spotových ETF na Ethereum. Ben Weiss, generální ředitel společnosti CoinFlip tvrdí, že schválení ETF na ETH by ještě více zvýšilo dostupnost a dosah ETH a zároveň by to překlenulo propast mezi tradičním financemi a digitální ekonomikou.

“Historicky krypto nabízelo lidem alternativní způsob, jak budovat bohatství, aniž by se museli spoléhat na zprostředkovatele třetích stran, jako jsou tradiční banky nebo státní orgány. Stávající investoři se obvykle přiklánějí k možnostem self-custody, kdy spravují svá vlastní aktiva.

Weiss dále vysvětluje, že krypto ETF otevírají brány širšímu okruhu investorů, kteří nechtějí držet ETH sami, ale chtějí mít expozici vůči jednomu z nejvýkonnějších aktiv posledního desetiletí.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img