Společnost Ripple získala v Singapuru plnou licenci ke svému provozu

5
(5)

Společnost Ripple, která mimo jiné stojí za kryptoměnou XPR, ve středu oznámila, že v Singapuru získala licenci významné platební instituce. Jedná se o důležitý a strategický krok, který společnosti pomůže k rozšíření působnosti v asijsko-pacifickém regionu.

Novinka přichází necelé čtyři měsíce poté, co singapurský měnový úřad v červnu udělil počáteční předběžný souhlas. Díky plné licenci bude Ripple v Singapuru i nadále poskytovat regulované kryptoměnové platební služby. Sama společnost k tomu uvedla:

Více než 90 % obchodů společnosti Ripple probíhá mimo USA a Singapur – a Asie a Tichomoří jsou jedny z nejrychleji rostoucích regionů.

Společnost Ripple uvedla, že bude tento region i nadále upřednostňovat pro adopci svých kryptoměnových platebních služeb.

Ripple a Singapur

Monica Longová, prezidentka společnosti Ripple, minulý měsíc v rozhovoru uvedla, že počet zaměstnanců singapurské pobočky “se za poslední rok více než zdvojnásobil, protože jejich podnikání v rámci asijsko-pacifického regionu skutečně explodovalo”.

V rámci regionu stojí Singapur v čele pelotonu regulace kryptoměn. Zákon o platebních službách, který reguluje platební služby a poskytování kryptografických služeb veřejnosti, platí v zemi od ledna 2020. Tento městský stát také posílil kontrolu firem zabývajících se kryptoměnami. Nařídil poskytovatelům krypto služeb, aby do konce roku 2023 uchovali aktiva zákazníků pod statutárním trustem.

Brad Garlinghouse, generální ředitel společnosti Ripple, ve zveřejněném prohlášení uvedl:

Od založení naší asijsko-pacifické centrály v Singapuru v roce 2017 je tato země pro globální podnikání Ripple klíčová. Najali jsme výjimečné talenty a lidi do místního vedení a plánujeme pokračovat v rozšiřování naší přítomnosti v tak progresivní jurisdikci, jakou Singapur je. […] Pod vedením MAS se Singapur rozvinul v jedno z předních center fintech a digitálních aktiv, které vytvářejí rovnováhu mezi inovacemi, ochranou spotřebitelů a odpovědným růstem.

Jeho komentář je v kontrastu se situací společnosti Ripple v USA. Tam jsou Ripple a Coinbase zapleteny do soudních sporů s Komisí pro cenné papíry a burzy. SEC v roce 2020 obvinila společnost a její zakladatele, že nezákonně prodali její nativní kryptoměnu XRP, aniž by ji nejprve zaregistrovali u SEC. V červenci ale soud vynesl verdikt, že token sám o sobě nutně nemusí být cenným papírem.

Závěr

Coinbase, Ripple a další kryptofirmy kritizovaly USA kvůli nejasnostem ohledně krypto pravidel a pohrozily (v reakci na zásah SEC) odchodem ze země. Coinbase v pondělí oznámila, že získala licenci hlavní platební instituce v Singapuru poté, co zhruba před rokem získala předběžný souhlas. Ripple a Coinbase se tak připojují k více než tuctu firem, které mají licenci k nabízení krypto služeb v Singapuru.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martin

XRP

spot_img