Garlinghouse kritizuje SEC za způsobený nepořádek

4.5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Brad Garlinghouse, CEO společnosti Ripple, se ostře vymezuje proti Komisi pro cenné papíry (SEC). Jeho nesouhlas vyvolaly nedávné komentáře SEC, které naznačují možnost odvolání v případu proti Ripple.

Garlinghouse kritizuje SEC

Společnost Ripple a americká Komise pro cenné papíry (SEC) se nacházejí v epicentru intenzivního sporu. Brad Garlinghouse, generální ředitel Ripple Labs, ve svém posledním vyjádření na sociální síti Twitter nekompromisně kritizoval SEC za její regulativní postupy, které podle něj poškozují malé investory. Garlinghouse argumentuje tím, že SEC se sama prohlásila za strážce kryptoměn, ačkoliv nemá k tomu právní oprávnění, což vedlo k současnému stavu chaosu.

Garlinghouse reagoval na nejnovější komentáře SEC ohledně Ripple, kde americký regulátor naznačila možnost odvolání proti rozdělenému rozhodnutí vůči Ripple Labs. SEC vyjádřila své obavy z rozhodnutí, podle kterého maloobchodní prodeje XRP na burzách nespadají pod právní definici cenného papíru.

Brad Garlinghouse se vehementně postavil proti těmto tvrzením a označil je za absurdní. Podle něj je jedinou cestou vpřed legislativa, nikoli další regulace prostřednictvím vynucování. Garlinghouse zdůraznil, že pouze zákonodárství může poskytnout jasná pravidla a chránit malé investory.

Stuart Alderoty, hlavní právní poradce společnosti Ripple Labs, se zapojil do debaty a ve svém tweetu s ironií poznamenal, že argumentovat, že XRP není cenný papír, je stejně nesmyslné jako snažit se přesvědčit zastánce teorie ploché Země, že náš svět je ve skutečnosti kulatý.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 29 271 USD dle KMC, cena tokenu XRP se pohybuje okolo 0.708 USD.

Závěr

Co si o slovech generální ředitele Ripple myslíte vy? Jaký je váš názor na regulaci kryptoměnového průmyslu? Podělte se s námi do komentářů nebo na naše sociální sítě. Přidejte se také pro více informací na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Celé vlákno si můžete prohlídnout pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img