Garlinghouse: SEC bude čelit s Ripple dlouhému procesu

4.3
(8)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Brad Garlinghouse, generální ředitel společnosti Ripple stojící za tokenem XRP, věří, že SEC čeká dlouhý proces, než bude mít šanci odvolat se proti rozsudku ve svém případu proti Ripple Labs.

Garlinghouse a dlouhý proces se SEC

Analisa Torresová, americká soudkyně, dne 13. července částečně podpořila Ripple. Rozhodla v případu, který Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) zahájila již v roce 2020. Torresová tvrdí, že token XRP není cenný papír na digitálních maloobchodních trzích. Naopak, při prodeji institucionálním investorům, XRP označila jako cenný papír, když splňuje kritéria Howeyho testu.

Brad Garlinghouse, generální ředitel společnosti Ripple, po tomto rozhodnutí poskytl rozhovor pro zpravodajský portál Bloomberg 15. července. Popřel význam institucionálního rozhodnutí o prodeji. V rozhovoru prohlásil, že se jedná o nejmenším kousku žaloby. Je přesvědčen, že pokud by americký regulační úřad podal odvolání proti maloobchodnímu rozhodnutí, posílilo by to Torresovou.

V rozhovoru Brad Garlinhouse prohlásil:

Z hlediska práva je momentálně platným zákonem v zemi, že XRP není cenný papír. Dokud nebude možnost pro SEC podat odvolání, což by trvalo roky, jsme velmi optimističtí.

Garlinghouse mimo jiné také upozornil na to, že SEC poprvé prohrál kryptoměnový případ. Kritizoval SEC za tvrdé zacházení s kryptoměnovými subjekty bez dostatečné obrany. Upozornil také na to, že po podání žaloby proti Ripple se mnoho kryptoměnových burz ve Spojených státech amerických zdráhalo, jelikož nebylo jasné, co přijde. To vedlo k vyloučení tokenu XRP z některých burz, jako jsou Coinbase a Kraken.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 30 303 USD dle KMC, cena tokenu XRP se pohybuje okolo 0.740 USD.

Závěr

Co si o současné situaci myslíte vy? Jaký je váš názor na kroky amerického regulačního úřadu? Podělte se s námi do komentářů nebo na naše sociální sítě. Další informace naleznete na naše oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý informace. Na celý rozhovor se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ozz

Z Krakenu XRP nebyl delistován.

Fantom

Nebyl, ale pro americké občany nebylo obchodování s XRP dostupné.

Čumsem

Tak hlavně aby to nakonec bylo směroplatný! Takový velký proces….

spot_img