Někdy stačí ke štěstí jen velmi málo. Není právě v tom to největší bohatství?

1
štěstí, vánoce

Možná čtete moje články a říkáte si, že se mi to hezky mluví, ale realita je jiná. Možná byste rádi přijali něco z toho, o čem píšu, ale brání vám v tom nějaká překážka. Kolik lidí vlastně může být bohatých, málo? Vždyť to přece nejde, aby si všichni plnili sny. Někdo musí být dole, říkáte si? Omyl!

Někdy stačí ke štěstí málo

Někdy stačí ke štěstí jen málo, ale bohužel si to každý neuvědomí. Co když se právě teď máte úplně skvěle, ale něco vám brání, si toho všimnout? Co vlastně určuje, jestli je člověk bohatý? Je to miliardové konto v bance, nebo pocit skutečného štěstí? Co když se pravé bohatství nachází v těch nejobyčejnějších věcech, které ve shonu přehlížíme?

Někdy stačí ke štěstí jen velmi málo. Finanční svoboda by nám měla umožnit prožívat právě tyto obyčejné chvíle, aniž bychom se museli obávat zítřka. Bohatství je o tom, že si užijeme ty nejběžnější maličkosti v klidu a beze strachu o svoji budoucnost. Někdy člověk v tom spěchu zapomíná, za čím se vlastně žene. Chce stále víc a víc, až nakonec zjistí, že vše ztratil a nemá nic.

Období Vánoc

Je hodně lidí, kteří z nějakého důvodu nemají rádi Vánoce. Kritizují shon a podrážděnost, v tomto období, však máme všichni možnost objevit své dětské sny. Vrátit se zpět do doby, kdy jsme ještě nevěděli, co víme dnes. Někdy je to dobře, být chytřejší a mít zkušenosti. Jindy je to nejlepší, co člověk může udělat, zapomenut vše co ví a vyčistit si hlavu od nesmyslů.

Jak se říká, někdy méně je více. Totéž platí o štěstí. Lidé se ženou za štěstím, ale nacházejí stres a smutek. Jiní žijí ze dne na den a jejich den je plný smíchu a radosti. Možná se usilovně ženete za ziskem, ale zisk vám nebude k ničemu, pokud si neuvědomíte, že již dnes máte víc než dost.

Mohlo by vás zajímat: [Návod] Jak darovat kryptoměny k Vánocům? Vytvořit papírovou peněženku (paperwallet) je velmi snadné!

Máme víc než dost

Až na výjimky to platí o nás všech. V současné době se máme všichni víc než dobře. Pokud máte kde bydlet, s kým sdílet svůj život, když máte co jíst a nemusíte se bát vyjádřit veřejně svůj názor, ani vašim blízkým nehrozí bezprostřední nebezpečí… Když můžete prožívat malicherné starosti běžného dne a pošetile se tvářit, že máte vše ve svých rukou, tehdy jste bohatí.

Samozřejmě se snažíme plnit své sny a překonávat překážky, ale bohatí jsme už díky tomu, že máme tu možnost. Že nemusíme řešit existenční problémy. Že můžeme svým dětem zajistit pocit bezpečí a pěkné Vánoce. To vše je velice cenné a pokud to máte, máte víc než dost.

Darujte

Pokud souhlasíte, je na čase darovat něco lidem, kteří to štěstí momentálně nemají. Darujte zvířatům v útulcích, nebo lidem v dětských/stařeckých domovech. Darujte něco prvnímu, koho potkáte, kdo to potřebuje. To je jedno. Dopřejte sami sobě ten pocit, že máte víc než dost. Podělte se, buďte na straně bohatství a bohatství se vás bude držet.

Závěr

Co vlastně určuje, jestli jste šťastní? Může to být pocit, že máte víc než dost a že jste se s někým podělili? Nebo že vám nic důležitého nechybí a máte to s kým sdílet? Právě v tomto období se můžeme snadno vrátit ve vzpomínkách do svého dětství. Zkuste tam najít své pravé já, a také ten pocit, kdy člověk ještě nemusel myslet na peníze. Prožijte jeden z těch, možná vzácných, momentů, kdy se můžete cítit šťastně a uvolněně. Není tohle bohatství? Peníze to stálo, ale ne zas tak moc a vy přece máte víc než dost.

Co číst dále?

„Kellner bohatne na Bitcoinu.“ – Podvodná reklama na platformu se zaštiťuje ČT i ČNB

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ceneon Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ceneon
Host
Ceneon

Moc krásný článek a tolik pravdy v něj. Vyzdvihuji toto: Dopřejte sami sobě ten pocit, že máte víc než dost. Podělte se, buďte na straně bohatství a bohatství se vás bude držet. Sám si tady toto poslední dobou více a více uvědomuji. Když člověk bere své peníze tak, že jich má hodně, tak jich postupně má více a více, protože to je zákon rezonance, aneb na co myslíte, to máte. Tedy nyní se chovám tak, jako bych byl bohatý, nešetřím každou korunu, dávám rád dýško, lidi to velice potěší, nejvíc tehdy, když to nečekají. Obrácený případ byl před dvěma lety,… Číst vice »