Držitelé kryptoměn mají dobré srdce

0
(0)

Vlastníte či obchodujete s kryptoměnami? Pak vás třeba potěší, že s největší pravděpodobností patříte mezi lidumily s dobrým srdcem. Alespoň tedy podle zveřejněných výsledků jednoho průzkumu, který probíhal ve Spojených státech. V něm stojí, že držitelé kryptoměn jsou ochotni přispět na dobrou věc častěji než zbytek populace.

Filantropie nám není cizí

Ze zveřejněných výsledků průzkumu společnosti Pollfish vyplynulo, že z tisíce oslovených američanů, kteří vlastní nějakou kryptoměnu, jich během uplynulého roku 63 % přispělo na charitu. To je o celých 8 procent více, než je celostátní průměr v USA.

Průzkum dále ukázal, že více než tři čtvrtiny (77 procent) účastníků průzkumu, kteří mají kryptoměny, by se více zajímalo o možnosti přispět, pokud by tak mohli učinit právě pomocí kryptoměn. Zajímavá je také skutečnost, že 55 % lidí věří, že kryptokomunita byla a je mnohem štědřejší, nežli je tomu u zbytku populace.

Mohlo by vás zajímat: Burza Binance oznámila skvělou novinku – Všechny poplatky za zalistování nových kryptoměn půjdou na charitu

Příspěvky na charitu rostou

Prudký růst cen kryptoměn v loňském roce povzbudil některé dlouhodobé držitele k tomu, aby začali dávat část svých aktiv na charitu. Jedním z nejznámějších příkladů byl tzv. ananasový fond, kterému se podařilo od dárců vybrat v součtu více než 5000 BTC. V polovině května věnoval částku převyšující 55 milionů dolarů širokému spektru 60 různých charitativních projektů. Pokud byste měli také chuť přispět, pak navštivte stránku pineapplefund.org.

V poslední době začaly některé známé charitativní organizace přijímat příspěvky v kryptoměnách. Minulý rok v létě se k nim přidala třeba největší charitativní organizace Royal National Lifeboat Institution (RNLI). Ta vznikla již v roce 1824 v Londýně a za dobu svého působení zachránila na moři více než 140 tisíc lidských životů (a mnoha dalším lidem pomohla jiným způsobem). Patronem RNLI je samotná královna Alžběta II a pokud se tuto organizaci rozhodnete podpořit, tak příspěvky přijímá i v BTC.

No a společnosti UNICEF jsme se věnovali v samostatném článku: UNICEF se kryptoměn nebojí.

Proč vlastně přispívat v kryptoměnách?

Kryptoměny mají své výhody oproti fiat měnám. Peníze lze zaslat kdykoli a kamkoli s minimálními náklady. Transakce nemusí být zpracovány nebo schváleny nějakými třetími stranami a centralizovanými institucemi. To vše usnadňuje poskytování daru charitativním organizacím, které mnohdy působí v nelehkých podmínkách.

Tip redakce: Proč jsou kryptoměny tak skvělé?

Závěr

Ty z nás, kteří do kryptoměn investovali před několika lety, můžeme s klidným svědomím označit za šťastlivce. Hodnota jejich mincí a tokenů se totiž dramaticky zvýšila. Podle některých metrik byl Bitcoin tou nejlepší investicí za poslední desetiletí. Ve srovnání s americkým dolarem, který od roku 2010 klesl reálně o 14 procent, je to velký rozdíl. Tím by částečně bylo možné vysvětlit, proč držitelé kryptoměn přispívají na charitu více, nežli je průměr.

A pokud by se také zde našel někdo, kdo pomocí kryptoměn přispěl či pravidelně přispívá na některý charitativní projekt, budu rád, pokud se s námi o zkušenost podělí v komentáři zde pod článkem.

Zdroj:
cryptobriefing.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lukáš

ale tak snad tyhlety clanky fakt jako nee, to uz je mimo…

spot_img