Burza Binance oznámila skvělou novinku – Všechny poplatky za zalistování nových kryptoměn půjdou na charitu

0
(0)

Jedna z největších kryptoměnových burz a pravděpodobně i jedna z nejúspěšnějších burz na tomto světě vůbec, bude opět inovovat. Binance již od svých počátků nabízí jedno vylepšení za druhým (jako například Binance Labs), a to nejen na své platformě, ale také v tom, jak se snaží budovat kryptoměnovou komunitu. To, že se snaží stále přicházet s novými způsoby jak zaujmout pozornost, ale zejména jakým způsobem by mohla pomáhat, se nám potvrdilo i dnes. Tato burza totiž oznámila, že daruje na charitu všechny poplatky za zalistování na jejich burzu.

Changpeng Zhao chce přinést více transparentnosti a zároveň pomoci

CEO burzy Binance, Changpeng Zhao, se rozhodl prostřednictvím svého Twitter účtu oznámit, že všechny projekty, které budou zalistované na danou burzu, už nebudou platit poplatek za zalistování burze Binance. Namísto toho bude tato částka převedena ve formě daru charitě. Důvodů pro toto rozhodnutí je hned několik.

“Ohledně poplatků za zalistování panovalo velmi mnoho nesprávných a zavádějících údajů. Protože se zajímáme o naši komunitu, tento krok nám přijde velmi vhodný. Rozhodli jsme se takto zachovat proto, že nás lidé obviňovali z poplatku za zalistování kryptoměn až v hodnotě 400 Bitcoinů. Tato částka je přestřelená a hlavně zcela vymyšlená. “

Stejně tak se burza Binance rozhodla pro takovýto razantní krok proto, aby do tohoto sektoru přinesla ještě více transparentnosti. Na otázku, zda Binance určí nějaké minimum nebo maximum na dotaci, odpověděl Changpeng Zhao naprosto jednoznačně: “Nebylo by to správné.” Dávají tak možnost právě samotným projektům, aby rozhodly, kolik budou chtít na charitu přispět.

Tip redakce: Internet pro každého aneb jak může blockchain pomoci Africe

Suma nebude rozhodovat

Burza Binance si také stanovila pravidlo, že částka, kterou se projekty rozhodnou darovat, nijak neovlivní to, zda token bude opravdu zalistován na jejich burze. Proto je zcela jedno, zda se projekt rozhodne věnovat 1 BTC nebo již zmíněných (a hlavně vymyšlených) 400 BTC. 

Changpeng Zhao stejně odpověděl i na otázku, zda očekává, že ostatní burzy udělají stejný krok jako burza Binance.

“Doufám, že se tak stane. Kopírovaly nás už v tolika věcech, že by mohly i v této věci s tak dobrou myšlenkou. Při charitě totiž neexistuje žádná soutěživost a konkurence. “

Mohlo by vás zajímat: Arbitráž a zalistování kryptoměn – jak na nich zbohatnout?

Binance + Organizace Spojených Národů = Blockchain Charity Foundation

Burza Binance spustila projekt Blockchain Charity Foundation ve spojení s United Nations (UN, OSN). V čele tohoto projektu bude stát Helen Hai. Aktuálně se Organizace Spojných Národů snaží vysbírat 2,5 bilionu dolarů. Tyto peníze budou později použity na pomoc pro rozvíjející se země.

Nikdo netvrdí, že se díky burze Binance podaří vysbírat již zmiňovaných 2,5 bilionu dolarů. Avšak jakákoliv malá částka může pomoci, a určitě posune UN kupředu ke splnění svého cíle. Navíc Changpeng Zhao věří, že všemu pomůže i blockchain, který by měl pomáhat právě s transparentností a s dotacemi od jednotlivých kryptoměnových projektů.

Blockchain Charity Foundation bude brzy prezentovat své myšlenky a plány na setkání v Ženevě. Tato prezentace se uskuteční na konferenci Blockchains for Sustainable Development dne 24. října 2018. Cílem bude získat sponzory a filantropy, kteří by pomohli tomuto projektu se rozjet správným směrem. Rovněž se budou snažit poukázat na možné způsoby, jak může blockchain pomoci právě charitě.

Souvisí s tématem: UNICEF se kryptoměn nebojí

Závěr

Zda se rozhodnou i jiné burzy následovat Binance, není zatím vůbec jasné. Je totiž jen málo takových burz, které mají zisky na úrovni Binance. Ta si proto takový krok může dovolit. Navíc to ukazuje na snahu pomoci lidem, kteří to potřebují nejvíce. Za takový krok si jedna z nejpopulárnějších burz v kryptoměnovém světě určitě zaslouží pochvalu a uznání. A obdobně můžeme doufat, že se takto rozhodnou konat i jiné burzy, jako Kraken, Bitfinex, Poloniex nebo Coinbase.

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenáře Kryptomagazínu připravil Marek F.

Zdroj:
ccn.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img