Arbitráž a zalistování kryptoměn – jak na nich zbohatnout?

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kryptoměny nabízejí více než dost možností na to, jak si přivydělat. A určitě nemluvíme o malých částkách. Financí v kryptosvětě přibývá čím dál tím více a lidé se o blockchain technologii a kryptoměny začínají zajímat ve větší míře. Způsob, který si vyberete, necháme na vás, ale dnes vám představíme dvě možnosti, jak si finančně přilepšit.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled do světa kryptoměn na trading11.com

Arbitráž

Pro začátek budeme hovořit o arbitráži jako o možnosti si přivydělat. Jednoduše řečeno, jde o to, že obchodník využije rozdílu v ceně jedné kryptoměny na různých burzách.

Pojďme se podívat konkrétněji na jeden velmi jednoduchý příklad. Představme si, že jeden Bitcoin stojí na burze Binance 9 000 dolarů a na burze Bitfinex 8 000 dolarů (velmi hypotetický scénář). Vy jako obchodník, jenž má účet na obou burzách, ihned vidíte potenciální výdělek. Stačí vám koupit si Bitcoin na burze Bitfinex za 8 000 dolarů. Následně ho přeposlat na burzu Binance a tam ho prodat za 9 000 dolarů. Čistý zisk v tomto případě je téměř 1 000 dolarů za to, že jste pouze šikovně využili situaci na trzích (je ale potřeba určitě započítat transakční poplatek, který by tento zisk snížil).

I když je tento příklad trochu přitažen za vlasy, podobné možnosti arbitráže jsou na kryptotrzích téměř na denním pořádku. Při nich však třeba zvážit mnoho faktorů, abyste opravdu zjistili, zda se vám arbitráž vyplatí. Po odečtení všech možných poplatků třeba například započítat i čas, který u počítače strávíte.

Zalistovaní kryptoměn

I když to na první pohled může vypadat, že zalistování kryptoměn nemá s arbitráží nic společného, ​​opak je pravdou. Právě v době, kdy se jakýkoliv coin dostává na novou burzu, jeho cena většinou (není to pravidlo) roste, a proto tak bývá zalistování kryptoměn ideální příležitostí na arbitráž.

Aktuálně se v kryptosvětě na takové arbitráže ze zalistování kryptoměn využívá zejména burza Binance. Není divu, že je tomu tak, vždyť burza Binance má již téměř 250 párů k obchodování. Navíc má největší denní objem ze všech kryptoměnových burz, což dává skvělou možnost obchodníkům rychle prodat nebo koupit kryptoměny za ceny, jaké jim vyhovují.

Binance Listing Effect

Binance Listing Effect” (Efekt zalistování na Binance) začíná být už samostatným pojmem. A to hlavně proto, že i když se burza všemožně snaží, tak téměř každé zalistování nové měny přinese pump and dump efekt. To vyvolává mnoho pochybností a obviněni například z insider tradingu.

I přesto, že Binance má zalistované obrovské množství kryptoměn, pro každou další je tento proces jakýmsi “svátkem.” Výběrové řízení je totiž velmi náročné a anonymní. Po vyplnění online formuláře od zakladatelů a CEO dané kryptoměny je už jen na burze, zda kryptoměnu zalistuje, nebo ne. Pokud se tak i stane, CEO Binance Changpeng Zhao všechny ujišťuje, že Binance dělá co může, aby zabránila všem problémům a křivým obviněním.

“Nepovolujeme týmům, aby zveřejňovali informace o tom, že proběhne zalistování na naší burze. Pokud se tak stane, zalistování odložíme na dobu neurčitou, přičemž se můžeme rozhodnout, že danou kryptoměnu z našeho seznamu úplně vyloučíme. Je to zejména proto, že u většiny kryptoměn dojde k výraznému růstu ceny ihned po zalistování na naší burze.”

Ne vždy je risk automaticky i zisk

I když arbitráž a zalistování kryptoměn jsou skvělou finanční příležitosti, nic není zadarmo a bez risku. Při arbitrážích a zalistování to platí stejně. Risků je hned několik. Nemusí se vám podařit například přeposlat kryptoměny dostatečně rychle z jedné burzy na druhou. Také například hrozí, že ceny kryptoměn nepůjdou nahoru, ale dolů. V takovém případě se dokonce může stát, že na zalistování kryptoměn proděláte.

Závěr

Kryptoměny tradičně poskytují velmi zajímavé příležitosti na to, jak se v kryptosvětě “zabavit.” Určitě však netřeba brát arbitráže nebo zalistování na lehkou váhu, protože při lehkomyslném zacházení mohou způsobit velké finanční ztráty. A právě proto na konec článku musíme uvést i následný disclaimer.

Disclaimer: Určitě nemůžete tento článek považovat za finanční radu nebo nabádání k zakoupení daných kryptoměn. Pokud byste se rozhodli investovat do kterékoliv z uvedených kryptoměn, mějte na paměti, že další research z vaší strany je nezbytný.

Naše nejnovější video. Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru videí na našem YouTube kanálu.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek Feder.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img