Burza Binance zalistovala Bytecoin – a hned tu máme největší letošní Pump and Dump

1
Bytecoin

O podvodech v kryptosvětě, mezi které patří i Pump and Dump praktiky, píšeme na stránkách Kryptomagazínu poměrně často. Nemůžeme si proto nevšimnout Bytecoinu (BCN). Děje se s ním totiž něco divného.

Přečtěte si náš článek 5 největších krypto podvodů – 1. část

Co se vlastně stalo

Předtím, než bylo oznámeno, že Bytecoin je zalistován na Binance, obchodovalo se s ním na HitBTC a Polonixu za přibližně 72 satoshi (přičemž po objevení se zpráv o zalistovaní na Binance se cena rychle zvýšila o 30%). Když poté Binance oznámila, že oficiálně zalistovala BCN, začaly se dít věci. Cena startovala na 280 satoshi a velmi rychle vzrostla na více než 2300 satoshi. Opravdu bláznivá věc na kryptoměnu, jakou je BCN.

Indicie ukazují na Pump and Dump

Nápadné je, že přitom výběry BCN z HitBTC a Poloniexu nefungovaly a ani webová stránka BCN. Obchodování s BCN započalo včera v 06:02 UTC a za několik hodin bylo vytěženo pouhých 46 bloků a celkem proběhlo 997 transakcí.

Je to extrémně malé množství na minci, jejíž hodnota za tu dobu vzrostla 32krát. To znamená, že objem na Binance byl a je nízký a s cenou se dá manipulovat nahoru a dolu. Navíc je možné, že síť byla zmanipulovaná tak, že prošlo jen několik transakcí a ostatní byly následně zablokované. A tak se jen někomu podařilo vybrat zisky dříve, než k problémům v síti došlo.

Tip redakce: Jak se chránit proti pump a dump praktikám

Kdo v tom je namočený?

Existuje více domněnek, kdo za tím vším stojí.

Je to tým BCN? Je zde několik teorií, že celý problém se sítí pochází od nich, aby mohli prodat své podíly za co nejlepší cenu.

Anebo je to dílo skupiny Pump & Dump? Toto je další domněnka, která hovoří o tom, že tým BCN s tím nemá nic společného a ve skutečnosti za tím stojí skupina P&D, která vše způsobila a dosáhla velkého zisku.

Že by Poloniex? Cena na Poloniexu narostla maximálně na 200 satoshi. Na HitBTC také, ale tam potom cena explodovala. Proč by měla být cena na Poloniexu nižší? Protože měli velký objem BCN. Takže začali se ziskem Bytecoin prodávat Binance a přitom blokovali výběry?

Upozorňujeme, že toto jsou jen doměnky a až  dosud se žádná z nich nepotvrdila.

Závěr

Není příliš pravděpodobné, že s tím mají něco společného Poloniex či Binance. Spíše to vypadá na rukopis některé z P&D skupin. Je proto důležité, aby zavedené burzy jako je Binance, zalistovávaly pouze kvalitní projekty tvořené týmy, které si zaslouží uznání za jejich náročnou práci. Burzy v první řadě by měly ověřit kryptoměnu dřív, než ji zalistují.

Úplně nakonec – oficiální stránka BNC aktuálně sděluje:

„Bytecoin síť zažívá nezvykle vysoké zatížení. Transakce mohou být opožděné, synchronizace uzlů může mít zpoždění. Tým tvrdě pracuje na řešení problémů. Důrazně se doporučuje vyhnout se transakcím s BCN, dokud nebude situace pod kontrolou. Budeme vás informovat ihned, jak vše bude v pořádku!“

Naše nejnovější video. Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru dalších videí na našem YouTube.

Zdroje:
https://www.reddit.com
https://usethebitcoin.com

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek Hološka.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře