Satoshi ožil na geografické mapě

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Jen málokomu se podaří objevit nového živočicha nebo nový přírodní útvar. Ten, komu se taková věc poštěstí, ji má možnost pak pojmenovat podle vlastního uvážení. A přesně toto štěstí měl Guido Turricchia a jeho skupina průzkumníků hluboko v džungli Papuy-Nové Guineje. Speleolog našel novou jeskyni a měl tu čest ji pojmenovat. Guido, environmentální inženýr a Bitcoinový nadšenec, si vybral jméno Satoshi. 

Bitcoinoví nadšenci napříč pralesem

Dne 10. prosince minulého roku se trio zkušených průzkumníků: Guido Turricchia, Andrea Felici a Maurizio Buttinelli vydalo z rodné Itálie a pustilo se do své nejambicióznější cesty přes deštný prales Papuy – Nové Guineje. Ostrov, který se nachází v jihozápadním Pacifiku a leží severně od Austrálie, je známý svou biologickou rozmanitostí. Během své výpravy  přešli z Guatemaly do Kostariky, aby po několika týdnech cesty, pod vedením místního průvodce, přišli do jeskynní formace v srdci džungli Papuy-Nové Guineje.

Blockchain Valley

Guido se svou partou objevil impozantní jeskynní systém s pozemní řekou, kde největší jeskyně má rozměry 120 x 80 x 50 metrů. O tom jak Guido věří v budoucnost bitcoinu a blockchainu samotnému svědčí fakt, že celý komplex nazval celkem prozaicky: Blockchain Valley (Údolí Blockchain).

Vstupte do Satoshiho jeskyně

Po přechodu přes Blockchain Valley přišla skupina průzkumníků do největší jeskyně celého systému. Jak uvedl Guido, je zavedenou praxí pojmenovat nové jeskyně po důležitých lidech, a protože jméno Satoshi nenesl zatím žádný geograficky objekt, jeho volba byla jasná. Ostatně, není se čemu divit. Guido se dozvěděl o Bitcoinu již v roce 2013 a postupně se začal vzdělávat a hledat informace o blockchainu a principech, na kterých tato kryptoměna funguje.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: