Internet pro každého aneb jak může blockchain pomoci Africe

1
(1)

V souvislosti s technologickým pokrokem jsou obvykle spojovány vyspělé země. Státy západní Evropy, Japonsko, Jižní Korea nebo USA jsou nepochybně důležitými hráči na poli technologických inovací. Řada technologií vyvinutých ve vyspělých zemích je dále využívána pro pomoc rozvojovým zemím. Jednou z inovačních novinek, která začíná pronikat do těchto zemí, je technologie blockchain.

O technologi blockchain najdete více zde.

Blockchain a kryptoměny v Africe

Jednoznačně nejchudším kontinentem je Afrika. V řadě zemí panuje politická nestabilita, násilí a chudoba. Z 25 nejchudších států světa se jich 20 nalézá právě v Africe. O složité situaci, v jaké se Afrika nachází, by se daly popsat stohy papírů a stejně by to nestačilo pro objektivní zhodnocení všech příčin. Právě v Africe se v současné době rozbíhá řada projektů kladoucí si za cíl vyřešit pomocí blockchainu a kryptoměn některé z problémů sužující místní obyvatele.

Dostupný internet pro všechny

V Evropě je dnes možnost okamžitého připojení k internetu považována za samozřejmost. Naproti tomu v Africe má možnost využívat pravidelně internet pouze 30 % obyvatel tohoto kontinentu. Tento problém se snaží řešit i několik projektů využívající blockchain. Jedním z nich je projekt Open Garden, který nabízí možnost pomocí mobilní aplikace sdílet internet s lidmi v okolí. Aplikace má vlastní Open Garden mince a využívá Stellar blockchain. Svoje řešení této problematiky nabízí také projekt RightMesh využívající Ethereum blockchain a vlastní mince (RMESH). I zde jde o vytvoření sítě se smíšenou topologií (mesh network) pomocí mobilních telofonů.

Od nastartování ekonomiky k ochraně přírody

Kromě problematiky dostupnosti internetu je řada dalších oblastí, ve kterých může blockchain a kryptoměny pomoci. Řada afrických zemí se potýká s nestabilitou státní měny. Proto o využití kryptoměn k znovunastartování ekonomiky uvažují státní orgány v Zimbabwe nebo Botswaně.

Svou kapkou do moře chtějí přispět i celebrity. Zpěvák Akon vydává svoji měnu Akoin a chce pomocí ní vybudovat v Senegalu menší město s vlastním decentralizovaným platidlem. K dalším projektům patří například vznikající síť větrných elektráren pro těžbu kryptoměn využitím obnovitelných zdrojů v Maroku nebo ochrana divoké přírody za pomoci Bitcoinu v Namibii.

Mohlo by vás zajímat Blockchainem k revoluci v zemědělství.

Závěr

Existuje řada projektů a plánů, které zahrnují využití blockchainu a kryptoměn ke zlepšení životní úrovně v Africe. I kdyby uspěl jen zlomek z nich, znamenalo by to úspěch. Zatímco snahy o využití kryptoměn pro záchranu krachujících ekonomik jsou diskutabilní, šíření internetu pomocí blockchainu i do těch nejchudších oblastí smysl má, protože internet se v dnešní době stal nositelem vzdělanosti a vzdělaní obyvatelé jsou základem prosperujícího státu.

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Zdroje
https://news.bitcoin.com
https://www.esi-africa.com
https://www.czechcrunch.cz
https://nordic.businessinsider.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 1 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img