Blockchainem k revoluci v zemědělství

0
(0)

Využití a budoucnost blockchainu je často probírané téma. A nejspíš se není čemu divit, vzhledem k potenciálu celé této technologie. A právě blockchain bude tématem zanedlouho se konající konference v Dubai. Té se mimo jiné zúčastní také zástupci společnosti, která blockchainem hodlá zrevolucionizovat zemědělství.

V dnešní době již nejspíš nelze popřít potenciál a široké spektrum využití blockchainu v budoucnosti. A to jsme stále ještě na počátku celé této technologie. O uplatnění ve světě výpočetních technologií, financí či při vědeckých výzkumech jsme slyšeli již mnoho. Nyní však vstupuje do hry společnost Pavocoin, která s pomocí blockchainu chce změnit svět zemědělství.

Blockchainem a IoT k lepší kontrole polí

Společnost Pavocoin v současnosti sídlí ve Švýcarsku a Spojených státech amerických. Jejich cílem je vytvořit SaaS platformu, která pomůže zemědělcům po celém světě zefektivnit a zoptimalizovat svou produkci. Nabídne ukládání veškerých potřebných záznamů a dokumentů, sledování a analýzu jejich produkce a to od počátku až do konce. Tedy, od semínka až po prodej na trhu. Platforma využívá také IoT, tedy takzvaný Internet Věcí. Ta v kombinaci s technologií umělé inteligence umožní uživatelům, přesněji řečeno farmářům a pěstitelům, jednoduší analýzu a kontrolu půdy či prostředí v reálném čase.

Blockchainová technologie najde své uplatnění především při zajišťování zabezpečených plateb a bezhotovostních transakcí, ale také umožní lepší přehled o dodávce a kvalitě dovážených surovin. To nabídne jednoduší a jistější správu celého dodavatelského řetězce.

Pavocoin svou technologii již testuje na několika místech po celém světě, včetně například Spojených států amerických nebo Turecka. Právě v poslední zmíněné zemi se platforma již velmi dobře osvědčila. Díky extrémním podmínkám, které v nedávné době v Turecku panovaly, byla zničena úroda ořechů v hodnotě dvou miliard dolarů. Od té doby je Pavocoin využíván k lepší analýze každého kroku tohoto průmyslu.

Blockchainová konference v Dubai. Pomůže s nedostatkem vlastní výroby v zemi?

Zástupci společnosti Pavocoin AG v rámci hledání nových uplatnění cestují po celém světě. A nehledají pouze nová místa, kde by jejich platforma pomáhala místním, ale díky interakci s farmáři, pěstiteli a zástupci zemědělských firem získávají nové poznatky a dozvídají se o nových problémech, se kterými se místní setkávají. To se pak pokouší zakomponovat do své platformy.

I v rámci toho se zástupci vydali na blockchainovou konferenci, která se dnes, 9. srpna 2018, koná v Dubai. Summit dle očekávání navštíví na 5000 účastníků a několik zástupců a mluvčích společností z více než 18 zemí světa. A ačkoliv se zrovna Dubai, hlavní město Spojených Arabských Emirátů, nemusí jevit jako zemědělské středisko, zcela určitě je však místem, kde se seskupují zástupci společností z celého světa, kteří by právě z platformy jako je Pavocoin mohli těžit. Avšak vzhledem k tomu, že arabské emiráty dováží více než 85% zemědělského zboží, podporuje vláda ve velkém nové a inovativní prostředky, aby mohli více podpořit místní výrobu. Pavocoin proto věří, že by se představitelům země mohla jejich chytrá pěstitelská platforma velmi zamlouvat.

A vzhledem k tomu, že aplikace je jak webová, tak i mobilní, mohou být podle potřeby provedeny jakékoli úpravy odkudkoliv na světě. To může přijít vhod především proto, že součástí vládní strategie Spojených arabských emirátů jsou rovněž také investice a podpora zemědělství v zemích jako je Namibie, Jižní Afrika a Súdán.

Závěr

Zemědělství je jednou z nejdůležitějších odvětví, které svět potřebuje. Vzhledem k tomu si však nemůže dovolit plýtvání, špatnou kvalitu či vysoké ztráty. Platformy které pomohou celý tento proces optimalizovat nesou zcela určitě výhody pro všechny.

Pavocoin pohání tokeny PAVO. Ty jsou v současnosti v druhé vlně prodeje, která bude končit 12. září 2018. Ti, kteří zakoupí minimálně 2501 tokenů PAVO si mohou vychutnat až 33% bonus. Hlavní prodej započne 13. září, s bonusem až 25%. Pokračovat bude až do 22. října, bonus se však bude postupně snižovat. Pokud vás projekt zaujal, neváhejte se podívat na webové stránky projektu, kde najdete více informací. www.pavocoin.com

Disclaimer: článek nám byl do redakce zaslán, publikujeme jej v originálním znění. V případě investice do tohoto projektu si udělejte vlastní research (průzkum).

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img