Libra zásadně mění kurz – Facebook zvažuje jinou cestu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...
Profilový obrázek
Kytka
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Projekt Libra, který již řadu měsíců zásadním způsobem poutá pozornost a rezonuje světovými médii, ostře mění kurz po nepřekonatelných regulačních problémech.

Libra mění kurz

Vypadá to, že po několika dlouhých měsících plných boje s regulátory Facebook se svým projektem Libra zásadně mění kurz. Provedl taktický obrat, a to směrem, který by mu mohl umožnit zcela otočit situaci.

Již jsme z mnoha různých stran slyšeli zvěsti o nebezpečí digitální měny Libra a dalších stablecoinů. Politici a další hlasité osobnosti se nechali zpovídat, že tento projekt nikdy nebude schválen. Po otevřeném vyhrožování regulátorů Spojených států Libru opouštěl jeden partner za druhým a situace vypadala na debakl.

Nyní však vše nasvědčuje tomu, že Facebook si nepřipouští šanci na prohru a se svým dalším krokem chce otočit skóre.

Libra bez Libry

Facebook úplně otočil kurz, když přišel s tímto návrhem. Místo tvorby zcela nového stablecoinu, podloženého košem různých měn, sociální mediální gigant navrhuje, že zařadí stablecoiny vytvořené na základě amerického dolaru a dalších světových národních měn.

David Marcus, šéf projektu, řekl:

„Mohli bychom to udělat jinak.“ Místo vlastnictví syntetické jednotky…

Mohli bychom mít řadu stablecoinů, stabilní dolar, stabilní euro, stabilní [britskou] libru, atd.…

Určitě bychom se k tomu mohli přiblížit tím, že budeme mít mnoho stabilních mincí, které představují národní měny v tokenizované digitální podobě. To je jedna z možností, které je třeba zvážit.“

Hlavním účelem sdružení Libra je podle Marcuse vytvoření efektivního platebního systému. A pokud jde o to, který typ digitálního majetku by mohl takový systém napájet, nemusí to být nutně ten, který za tímto účelem původně navrhl on a jeho tým.

Pompliano

Nedávno přitom Anthony Pompliano navrhl Facebooku, aby pustil Libru k vodě a zaměřil se na projekt kryptopeněženky Calibra. Přibližně před týdnem Pompliano uvedl:

„Tady je nápad. Pokud by Facebook řekl: ‚Podívej, máme dva produkty. Existuje sdružení Libra, které je partou korporací, a máme Calibru‘ – což je digitální peněženka, kterou staví. ‚V podstatě odstoupíme od vytváření měny a chystáme se spustit tuto digitální peněženku a použít bitcoiny a kryptoměny, které již existují.‘ Myslím, že by to mohlo trochu změnit příběh.“

Závěr

Co si myslíte o nové taktice sociální sítě Facebook ve snaze vybudovat si postavení hlavního hráče ve světě digitálních „(ne)kryptoměn“ – stabilních micí založených na fiat měnách? Bude mít nyní šanci projít regulační bariérou, poté, co de facto upustili od ambicí na vlastní stablecoin? Dejte nám vědět, co si myslíte o nejnovějším vývoji okolo Libry.

Co číst dále

Datový model předpovídá, že se cena Bitcoinu znásobí 7x do několika měsíců

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře