Instituce ve velkém stahují bitcoiny z Coinbase a přesouvají je do cold peněženek

2.8
(22)

Zprávy a souhrny

Analytická společnost CryptoQuant zveřejnila zajímavá data. Podle nich bylo v pátek z kryptoměnové burzy Coinbase staženo americkými zajišťovacími fondy 13 000 bitcoinů a poptávka po BTC i nadále roste.

Tip: Při registraci přes tento náš odkaz na největší kryptoměnovou burzu Binance získáte 20% slevu na poplatcích. Tato sleva funguje navždy.

Ve svém nedávném tweetu šéf analytické společnosti CryptoQuant, Ki Young Ju, přinesl zprávu, že v pátek bylo z největší americké kryptoměnové burzy Coinbase přesunuto 13000 BTC. Ty byly (podle Jua) nakoupeny americkými finančními institucemi, které pokračují v akumulaci bitcoinů a chytře tak využívají aktuálně probíhající korekci na BTC.

Pokud vezmeme průměrnou cenu 48 000 $ za minci, tak to v součtu znamená, že byl z burzy do cold úložišť stažen Bitcoin v souhrnné hodnotě 624 milionů dolarů.

US instituce nepolevují v nákupním tlaku

Během pátečního nákupu 13 000 BTC se cena zvedla ze zóny 45 000 dolarů až někam k 48 000 USD a poté se vrátila zpět k 45 000 dolarů. V době psaní článku se Bitcoin pohybuje kolem 47 000 $ za jednu minci. Nakoupené bitcoiny byly následně z Coinbase přesunuty do cold úložišť.

Aktuální bitcoinovou korekci využily zajišťovací fondy, aby si nakoupily „ve slevě“. Kromě toho Ki Young Ju zveřejnil zajímavý tweet, který ukazuje nárůst premia na Coinbase. To jinými slovy znamená, že BTC zaznamenává silný nákupní tlak.

 

Coinbase IPO – Společnost míří na burzu

Jak jsme vás již na Kryptomagazinu informovali, začátkem tohoto týdne podala obchodní platforma Coinbase u amerického regulačního orgánu pro cenné papíry žádost o IPO.

Ano, jde o ten samý orgán, který na počátku letošního roku vznesl proti společnosti Coinbase žalobu za povolení obchodování s XPR (podle regulačního orgánu se jednalo o „neregistrované cenné papíry“) a za výběr poplatků z těchto obchodů.

Akcie společnosti Coinbase budou obchodovány na Nasdaq pod značkou COIN a není bez zajímavosti, že společnost byla oceněna na více než 100 miliard dolarů. Společnost také zveřejnila, že od doby svého založení v roce 2012 drží ve své rozvaze bitcoiny a další kryptoměny.

Závěr

Korekce jsou přirozenou a naprosto zdravou součástí trhu. Tam, kde někteří panikaří a raději prodávají, silní hráči naopak nakupují a s ohledem na budoucnost akumulují své pozice.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.8 / 5. Počet hlasujících 22

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: