Bitcoin vzrostl, zlato kleslo, na vině je údajně spol. Microstrategy

3.9
(8)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Ostřílený obchodník a manažer hedgeových fondů Willy Woo sdílel graf s přesným datem, kdy došlo k tzv. „oddělení“ korelace mezi cenovou dynamikou bitcoinů (BTC) a zlata (XAU). Uvedl také katalyzátor tohoto procesu.

Podle grafu Willyho Woo dne 11. srpna 2020 se dostala korelace mezi cenou BTC a zlata do záporných hodnot. Od tohoto data se cena krypto krále ztrojnásobila, zatímco cena XAU ztratila více než 11 procent.

Bitcoiny (BTC) byly odděleny od zlata kvůli společnostem

Za „oddělení“ může Microstrategy

Pan Woo také připomněl, že toto datum se shodovalo s první fází probíhajícího šílenství, kdy do BTC začínaly investovat velké podniky. Toto šílenství vedla softwarová společnost Microstrategy (MSTR). Její akcie fungovaly ve zmíněném období podobně jako bitcoiny.

Změna korelace je vysvětlována tím, že zájem společností přešel od zlata k bitcoinům.

Ostatní odborníci však o této vazbě pochybují a zdůraznili, že tato dvě aktiva jsou příliš odlišná na to, aby se jejich hodnoty mohly srovnávat jako nástroje „podnikové pokladny“.

Jak je na tom Tesla

Willyho Woo se také ptali na investici do BTC ze strany společnosti Tesla, jestli i to mohlo podobně ovlivnit trh. Woo však odpověděl, že tato investice Tesly je příliš malá na to, aby ovlivnila celkový výkon společnosti:

Tržní kapitalizace TSLA je 712b USD, její každodenní volatilita je mnohem větší než ~ 2mld USD v BTC, které drží.

Investici Tesly tedy považují odborníci z Financial Times spíše za promo kampaň než za investiční tah. Tento nákup se dle nich nepodobá strategii, kterou předvádí společnost Microstrategy.

Aktuálně probíhající korekce, kdy BTC klesl pod 45 000 USD, mezitím vedla k dvojcifernému poklesu akcií MSTR.

Závěr

Bitcoin se aktuálně odrazil od dna 44 151 USD a v době psaní článku se obchoduje na hodnotě 46 596 USD. Ačkoliv se tak BTC nachází v korekci a nikdo netuší, jak moc se může zmíněné dno ještě propadnout, velké instituce jako Microstrategy, Tesla či Square se nechaly slyšet, že hodlají BTC přikupovat.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.9 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: