Dvě velké společnosti vykoupily dip za 1,2 miliardy $ – instituce se propadu ceny Bitcoinu nebojí

3.3
(15)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Nejnovější buy-in společností MicroStrategy a Square ukazuje, že velké společnosti a finanční instituce nebudou mít strach kupovat dip.

Společnosti vykoupily dip

Nejméně dvě velké společnosti popadly svou příležitost koupit další bitcoiny během úterní korekce. Nákup i během propadu naznačuje, že společnosti investující do BTC možná nemají strach z pádu a nebudou vystrašené žádným záchvěvem volatility. Z toho plyne, že zřejmě nakupují na dlouhodobý HODL.

MicroStrategy

MicroStrategy, veřejně kótovaná zpravodajská firma, která jako jedna z prvních držela BTC v rezervě, získala dalších 19 452 BTC. Na jejich pořízení utratila 1,026 miliardy dolarů. To  znamená, že společnost nyní vlastní 90 531 BTC.

Celkově na nákup BTC do rezerv společnost MicroStrategy utratila 2,171 miliardy dolarů a zaplatilA průměrnou cenu 23,985 $ za minci. Z toho plyne, že v současné době je její bitcoinové portfolio v zisku, který se aktuálně pohybuje okolo 2 miliard dolarů.

Podstatná část bitcoinových pozic přitom pochází z kapitálu, který MicroStrategy získala vydáním cenných papírů, tedy v zásadě půjčkou. Generální ředitel Michael Saylor dodal:

„Budeme pokračovat v naší strategii získávání bitcoinů s přebytečnou hotovostí a můžeme čas od času, za tržních podmínek, vydávat dluhové nebo majetkové cenné papíry v transakcích zvyšování kapitálu s cílem použít výtěžek na nákup dalších bitcoinů.“

Square

Také Square, kryptofriendly platební společnost, kterou provozuje generální ředitel Twitteru Jack Dorsey, v úterý oznámila, že kupuje Bitcoin. Nákup společnosti byl za „skromných“ 170 milionů dolarů. V hlavní kryptoměně je nyní vázáno asi 5 % celkových aktiv společnosti.

Square navíc odhalila, že Bitcoin si do ledna 2021 zakoupilo více než milion jejích zákazníků. Zajímavostí je, že Square v říjnu koupila 4 709 BTC za skvělých 50 milionů dolarů. V porovnání s tím je u nejnovější investice zaplaceno třikrát více peněz za „pouhých“ 3 318 BTC.

 Závěr

Společnosti, které nakupují Bitcoin, zřejmě stále nevidí důvod zastavit své příkupy. Na druhou stranu, ani současný prudký propad ceny, který je u Bitcoinu obvyklý, je neodradil od nákupu za dalších 1 200 milionů dolarů. Bitcoin je při současné ceně cca 47 700 dolarů jen od začátku roku v plusu přibližně o 18 tisíc dolarů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 15

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: