Instituce ve velkém stahují bitcoiny z Coinbase a přesouvají je do cold peněženek

2.8
(22)

Zprávy a souhrny

Analytická společnost CryptoQuant zveřejnila zajímavá data. Podle nich bylo v pátek z kryptoměnové burzy Coinbase staženo americkými zajišťovacími fondy 13 000 bitcoinů a poptávka po BTC i nadále roste.

Tip: Při registraci přes tento náš odkaz na největší kryptoměnovou burzu Binance získáte 20% slevu na poplatcích. Tato sleva funguje navždy.

Ve svém nedávném tweetu šéf analytické společnosti CryptoQuant, Ki Young Ju, přinesl zprávu, že v pátek bylo z největší americké kryptoměnové burzy Coinbase přesunuto 13000 BTC. Ty byly (podle Jua) nakoupeny americkými finančními institucemi, které pokračují v akumulaci bitcoinů a chytře tak využívají aktuálně probíhající korekci na BTC.

Pokud vezmeme průměrnou cenu 48 000 $ za minci, tak to v součtu znamená, že byl z burzy do cold úložišť stažen Bitcoin v souhrnné hodnotě 624 milionů dolarů.

US instituce nepolevují v nákupním tlaku

Během pátečního nákupu 13 000 BTC se cena zvedla ze zóny 45 000 dolarů až někam k 48 000 USD a poté se vrátila zpět k 45 000 dolarů. V době psaní článku se Bitcoin pohybuje kolem 47 000 $ za jednu minci. Nakoupené bitcoiny byly následně z Coinbase přesunuty do cold úložišť.

Aktuální bitcoinovou korekci využily zajišťovací fondy, aby si nakoupily “ve slevě”. Kromě toho Ki Young Ju zveřejnil zajímavý tweet, který ukazuje nárůst premia na Coinbase. To jinými slovy znamená, že BTC zaznamenává silný nákupní tlak.

 

Coinbase IPO – Společnost míří na burzu

Jak jsme vás již na Kryptomagazinu informovali, začátkem tohoto týdne podala obchodní platforma Coinbase u amerického regulačního orgánu pro cenné papíry žádost o IPO.

Ano, jde o ten samý orgán, který na počátku letošního roku vznesl proti společnosti Coinbase žalobu za povolení obchodování s XPR (podle regulačního orgánu se jednalo o “neregistrované cenné papíry”) a za výběr poplatků z těchto obchodů.

Akcie společnosti Coinbase budou obchodovány na Nasdaq pod značkou COIN a není bez zajímavosti, že společnost byla oceněna na více než 100 miliard dolarů. Společnost také zveřejnila, že od doby svého založení v roce 2012 drží ve své rozvaze bitcoiny a další kryptoměny.

Závěr

Korekce jsou přirozenou a naprosto zdravou součástí trhu. Tam, kde někteří panikaří a raději prodávají, silní hráči naopak nakupují a s ohledem na budoucnost akumulují své pozice.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.8 / 5. Počet hlasujících 22

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
JohnyKacko

Opět zavádějící zpráva, která má za cíl pouze vyvolat pocit nedostupnosti BTC na trhu.
Firmy které nakoupí na Coinbase BTC za tisíce vždy tyto tokeny přesunout do svých vlastních peněženek. Proč by je nechávali na burze, kde fakticky nemají kontrolu nad soukromým klíčem peněženky a musí tedy důvěřovat v zabezpečení klíčů.

E15

Navíc mám pocit, že v minulosti tyto zprávy typu “velryby/instituce přesouvají na burzy, resp. stahují z burz” předznamenávaly opačný vývoj, než bylo avizováno. Kdybych si chtěl zakonspirovat, tak “kalí vodu” :-)))

Poslední editace 2 let před přes E15
Bart

proc kupovat ve sleve 25%, kdyz bude bude 50% a vic. Sorry, ale clanek je manipulativni, zatim to klesa a klesat nejspis bude. Celou dobu totiz o nic jinyho nejde nez nalakat nezkusene a pak je pumpout. Ti co nakupovali za 55tis jsou uz ted jiste sedivi 🙂

MMXA

Známej nakoupil za 19 tUSD/BTC někdy v roce 17/18 kdy byl vrchol tuším 20t USD/BTC, koupil 3 BTC, Pak to šlo dolů. Na radu držet a neprodat málem zešedivěl, ale vydržel a teď prodával kolem 40t USD/BTC. No uvidíme jak se to vyvine teď

njn

Dokud tohle Letadlo 4.0 poleti resp bude pristupovat dostatek Hejlu stale bude bezcena z prdukulicka bitkoinicka vydelavat drive nastoupenym pasazerum, to je princip kazdeho letadla ale jednou az si vsichni reknou vyberu si svoje uspory ejhle zjisti se ze z 0 zlato nevykouzlis…. realna Hodnota kazde kryplo meny (tedy pokud neni kryta zlatem ci jinymy drahymi kovy je jedna velka 0)! 😀 tak hodne stesti at stihnete vybrat driv nez zbudete za Hejla…

Jookee

No FIAT měny nejsou také kryté vlastně ničím, i když tak trochu důvěrou a celým státním zřízením (což je rozdíl proti Cryptu). Bohužel i klasický FIAT za posledních několik desetiletí ztrácí na důvěryhodnosti kvůli manipulaci a úmyslnému devalvování. Stačí si vzpomenou, jak zasáhla ČNB když hrozila inflace do 1 %. Začali strašit deflací (no a co i kdyby byla) a hned napumpovali další nekryté penízky do ekonomiky. Komu to prospívá? Lidem ne, těm se znehodnocují úspory. Komerčním bankám? Taky bych chtěl tu samou tisícikorunu půjčit 9ti lidem a brát od všech úroky za celou tisícovku (což právě KB s požehnáním ČNB dělají). V Americe mají FED, který si za tisk peněz (i elektronický) bere 6 %. A dnes už se ani neví kdo jsou jeho akcionáři a kam ty peníze jdou, ale motivace je snad jasná. Výsledek je jasný – nutná je nová měna, akorát si nemyslím, že to bude BTC. Už jen pro těch 1 mil ulitých BTC co se kdykoliv můžou objevit a zdiskreditovat trh. A taky hlavní důvod proč to politici neschválí je, “když já z toho nemám profit, tak nikdo”. To znamená, že vlády si časem vytvoří vlastní Crypto, které budou akceptovat. Politici si navzájem pohlídaj, aby to někdo nezneužil. Klidně na stejném základě jako BTC.

Libor
Hodnocení článku :
     

Článek o tom, jak nalákat důvěřivce.

[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: