[HODL] Bitcoin opět testuje 6 000 USD – Altcoinoví maximalisté zažívají krušné chvíle

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Drazí kryptonadšenci, je to tady. Chvíle, na kterou hodně z vás čeká, Bitcoin opět testuje dno. Již během dnešního dne může dojít k propálení magické 6 tisícovky s následným pohybem dolů, nebo k dalšímu důležitému odrazu. Čeká kryptomarket a především trh altcoinů poslední razantní vlna tsunami? A můžeme si z toho vzít aspoň nějaké ponaučení?

Teprve včera jsme se společně s traderem Reném (v tomto článku) zamýšleli, jak velká je pravděpodobnost pokoření mamutího supportu okolo 6 tis. dolarů za BTC a kam až by cena mohla spadnout, a dnes již tuto úroveň testujeme. Pro Bitcoin to přes všechno až taková katastrofa kupodivu není, hůře jsou na tom totiž ostatní kryptoměny.

Altcoiny

Několik týdnů již sledujeme masivní nárůst dominance BTC. Král kryptoměn ukazuje svoji sílu a strhujícím způsobem se hlásí o slovo. V době psaní tohoto článku (14.8.2018 – 5:00) již zaujímá úctyhodných 53,8 % celého kryptomarketu. Tato mince má však dvě strany. Tou druhou je zkáza altcoinů. Celá řada ostatních kryptoměn je totiž v obrovském mínusu.

Trh altcoinů doslova zachvátila panika. Můžeme vám také otevřeně říct, že jsme zaznamenali určitý nárůst negativity v komentářích, které nám píšete pod články. Spousta z vás začíná propadat beznaději, a to je samozřejmě špatně. Nebudeme vám však mazat med kolem pusy. Řada altcoinů je z dlouhodobého hlediska skutečně odsouzena k neúspěchu. Domnívám se však, že pouze čas ukáže, které kryptoměny uspějí a které skončí v zapomnění.

Přečtěte si k tématu: Dominance Bitcoinu přesáhla 50 %

Cykly

Jak říká Samuel: „Nakupovat se má tehdy, když je to dole”. Všichni víme proč. Z dlouhodobého hlediska se v těchto bouřlivých chvílích neděje nic nového. Bitcoin opakovaně narážel na vrcholy a tvořil hluboká dna. Ostatně, v minulém díle jsme pro vás několik předešlých vrcholů a pádů BTC shrnuli do přehledné tabulky. Pakliže tedy potřebujete trochu povzbudit a dodat špetku optimismu, můžeme vás ujistit pouze v jediném. Neděje se nic neobvyklého a doposud vždy následoval růst na nové ATH.

Cykly nejsou výsadou ekonomiky. Tento jev zřejmě vychází z povahy a chování nás samotných. I náš život je často takový. Jednou jsme nahoře a život je skvělý, podruhé dole a vše se najednou zdá být špatně. Je zbytečné hledat důvod, stejně bychom asi hledali marně. Jisté je jedno, volatilita kryptoměn je stále enormní, a dokud to tak bude, stěží mohou být využity jako náhrada fiat peněz. Pokud jste v tom s námi, tak nezbývá než věřit, že sedíme ve správném vlaku.

Co nás kryptoměny učí

Za poslední půlrok jsme si prošli cennou zkušeností. Pro všechny z nás, kdo jsme během propadu přikupovali a postupně sledovali, jak cena našeho portfólia stále padala, přestože jsme po každém propadu opět disciplinovaně přikoupili, je to cenná zkušenost. Ti, kteří vytrvají, se nakonec úspěchu určitě dočkají.

Uvědomme si jedno, celá řada profesionálních ekonomů a obchodníků na tradičních burzách nezažila za celou svou kariéru více než jednu či dvě recese, ti mladší často ani to ne. My jsme díky kryptoměnám během jednoho roku zažili masivní expanzi i hlubokou recesi na vlastní kůži.

Říká se, že tisíc stran teorie často nevydá za jeden měsíc praxe. Nikdy nevíte, k jakému úspěchu se časem dopracujete díky zkušenostem, které vám dnes poskytují kryptoměny. Dokážete zachovat klid a povznést se nad ztrátami, které dnes zažíváte? Pokud ano, tak jste se opravdu něco naučili a psychologii dlouhodobého investora máte v malíku.

Pointa je v tom, že dnes nikdo neví, jestli přijde další strmý bull market, nebo ne. A v tom je právě to kouzlo. Nikdo si zde předem nemůže být jistý, jestli uspěje, nebo o své investice přijde. V těchto dnech nedochází k čištění kryptotrhu od altcoinů, ale především od slabých investorů, kteří postupně opadávají jako listí na podzim. Rozhodnutí, zda vytrvat a přečkat zlé časy, nebo tento prudký trh opustit a vzdát se, je na každém z nás.

Závěr

Poprvé od loňského bullrunu se Bitcoin dotkl okolí 6 000 $ dne 6. února, následně cena tvořila několik snižujících se vrcholků a následných pádů. V dubnu jsme navštívili pouze okolí 6 500 $, koncem června však přišel retest 6 000 $, kterému Bitcoin úspěšně odolal, a dnes dochází k dalšímu retestu tohoto silného supportu. Zatímco Bitcoin se „pouze” vrací k předchozímu dnu, většina altcoinů zakouší perné chvíle.

Sledovat další průběh bude každopádně velice zajímavé. Zůstaňte tedy s námi a buďte při tom. Věříme, že downtrend se již nachýlil ke svému konci, nejprve je však potřeba najít dno. Jelikož byl tento článek napsán již brzy ráno, je možné, že v tuto chvíli již začíná být jasné, zda dosavadní dno obstojí, nebo se naplní predikce našich analytiků a můžeme jít o cca 20 – 30 % níže.

-Kytka

Zdroje:
https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/
https://kryptomagazin.cz/

Home


Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
palusz

“Buy when there’s blood in the streets, even if the blood is your own.”
Baron Rothschild
😉

Rob

Hezkej článek!

spot_img