[ZPRÁVY DNE] Bitcoin osciluje kolem 10 000 USD, kryptoměny následují růst

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Přinášíme vám dnešní stručný přehled nejdůležitějších zpráv ze světa kryptoměn.

Bitcoin osciluje kolem 10 000 USD, ostatní kryptoměny následují růst – Pokud nezajistíte vaše kryptoměny pro případ úmrtí, budou ztraceny – Rusko možná bude testovat využití blockchainu a krypta v praxi na Krymu – Ruský ministr financí Putinovi vysvětlil, že nelze mít centralizovanou státní kryptoměnu – Francie reguluje ICO a deriváty BTC – Provozovateli burz Weexchange a Bitfunder hrozí 30 let vězení – Tchajvanská policie zatkla muže za krádež BTC v hodnotě 170 000 USD – Venezuelský prezident nařídil přijímat kryptoměny vč. Petra – Už 46% z loňských ICO zkrachovalo

Známé kryptoměny

Bitcoin aktuálně opět mírně roste, ale býci budou těžko získávat zpátky navrch, ukazují technické grafy. Stojí za to poznamenat, že celosvětová průměrná cena vypočtená společností CoinMarketCap se pohybuje o cca 200 dolarů výše, což je z velké části způsobeno faktorem zvaným “Kimchi premium” – to znamená, že BTC na korejských burzách Upbit, Bithumb a Coinonese prodává nad 11 000 USD. Mezitím, napříč západními burzami, je cena největší kryptoměny na světě podle tržní kapitalizace blíže k 10 000 USD. Celý článek v EN zde.

Pokud jste neplánovali, jak předat vaše kryptoměny nebo váš internetový investiční účet
v případě vašeho úmrtí, může se tento majetek navždy ztratit. Vzhledem k tomu, že stále více lidí žije online, stejně tak i jejich majetek. To platí pro vše od digitálních měn a investičních účtů až po sociální média a ukládání fotografií. Celý článek v EN zde. 

Regulace

Tento týden byl ruskému parlamentu předložen návrh na “zkrocení” kryptoměnové technologie na Krymu. RACIB pracuje na plánu realizace plánu “Crypto-Crimea” a na poloostrově založil vývojové středisko blockchainových technologií. Celý článek v EN zde. 

Ruské ministerstvo financí není proti národní kryptoměně za předpokladu, že se stát na ní nebude účastnit. Vytvoření centralizované mince se totiž zdá být nemožné, protože kryptoměny jsou založeny na decentralizaci, řekl podle ruských médií ministr financí Anton Siluanov prezidentovi Putinovi. Celý článek v EN zde. 

Nezávislý regulační orgán pro francouzský akciový trh vydal dnes dvě ustanovení, jedno
o počátečních nabídkách mincí (ICO) a druhé o regulaci derivátů Bitcoinu. Obě ukazují na větší dohled nad kryptoměnami ve Francii, počínaje potřebným formálním oprávněním až po zákaz inzerce. Celý článek v EN zde. 

Burzy

Jon E. Montroll, 37 letý muž z Texasu, nyní čelí až 30 rokům vězení za křivou výpověď a obstrukci spravedlnosti. Provozovatel kryptoburz Weexchange a Bitfunder je obviněn
z toho, že opakovaně lhal SECu v rámci svědectví za účelem zakrytí masivních ztrát klientů poté, co byly burzy napadeny. Celý článek v EN zde. 

Byznys

Tchajvanská policie zatkla čtyři muže pro loupež kryptoměn v hodnotě pěti milionů tchajvanských dolarů (přibližně 170 000 USD). Případ byl popsán jako první svého druhu na Tchajvanu. Celý článek v EN zde.

Venezuelský prezident Nicolas Maduro nařídil konzulárním službám země, stejně jako několika dalším státním službám a čerpacím stanicím, přijímat jakoukoli kryptoměnu, včetně státního Petra. Celý článek v EN zde.

ICO

Nikdo neočekával, že všechny ICO z roku 2017 budou pokračovat. Tempo, ve kterém jejich aktivita utichla, však může být překvapením. Tokendata uvádí 902 ICO, které se konaly
v loňském roce. Z nich se ve fázi financování 142 nezdařilo a dalších 276 z nich selhalo, a to buď kvůli tomu, že peníze vzaly a ukradly, nebo se pomalu propadaly do neznáma. To znamená, že 46% loňských ICO již selhalo. Celý článek v EN zde.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img