[HODL] Výprodej většiny altcoinů pokračuje. BTC roste. Jaká bude jeho cena na příštím ATH?

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Cena Bitcoinu se poměrně prudce odrazila od letošního dna a aktuálně se drží nad 8 000 USD. Altcoiny však tento růst nekopírují a celá řada z nich se nyní stále pohybuje na svém letošním LOW. Výprodej tedy pokračuje na altcoinech. Otázkou zůstává, zda je již downtrend u konce a Bitcoin se může pomalu vydat směrem ke svému novému ATH, nebo je to jen další bulltrap. V tomto článku si mimo jiné porovnáme předchozí vrcholy a pády BTC a pokusíme se na základě získaných dat predikovat příští ATH.

Samozřejmě jako vždy platí, že za svá investiční rozhodnutí zodpovídá každý sám, takže se rozhodujte podle vlastního rozumu a uvážení.

Altcoiny

Na kryptomarketu se událo několik změn. Bitcoin prozatím drží uptrend a mohlo by dojít k opětovnému testu psychologické hranice 10 000 USD. Na tento růst však většina altcoinů reagovala velmi odmítavě a většina z nich vůči BTC znatelně klesla. Za tímto jevem může stát nejistota investorů a nedůvěra v obrat trendu. Jsem přesvědčený, že jakmile se důvěra investorů obnoví, dojde k prudkému růstu altcoinů. Jak dlouho to bude trvat, vám však neřeknu.

Historie kurzu BTC

Jediné, co nám může posloužit k predikcím budoucího vývoje ceny BTC, jsou data z minulosti. Osobně bych si přál, aby už k prolomení  letošního dna nedošlo a pomalu se nastartoval růst. Věřím, že toho již má většina z nás dost a nejsem sám, kdo by si přál konec downtrendu. Proto jsem si pro vás připravil následující tabulku několika předchozích ATH a následných LOW kurzu Bitcoinu, která by vás mohla uklidnit a poskytnout vám trochu optimismu ohledně budoucnosti Bitcoinu i celého kryptomarketu. Na základě těchto dat můžeme také predikovat budoucí vývoj.

datm ATH/LOW kurz USD/BTC změna USD změna %
8. 6. 2011 29,6
18. 11. 2011 2,05 -27,55 -93,07 %
9. 4. 2013 230 +227,95 +11 119,51 %
5. 7. 2013 66,34 -163,66 -71,16 %
4. 12. 2013 1 147,25 +1 080,91 +1 629,35 %
14. 1. 2016 177,28 -969,97 -84,55 %
16. 12. 2017 19 343,04 +19 165,76 +10 811,01 %
28. 6. 2018 5 848,26 -13 494,78 -69,77 %
? ? ? ?

 

Už na první pohled je z naší tabulky zřetelné, že predikce na základě těchto dat bude skutečně velmi odvážná. Pojďme si tedy říct, co nám historická čísla říkají.

Je downtrend u konce?

Z dat můžeme vyčíst, že byť je letošní propad jakkoli brutální, v porovnání s těmi předchozími je ještě poměrně „mírný” a byl by tu i prostor k dalšímu pádu pod letošní minimum. Na druhou stranu je s ostatními srovnatelný a čísla navíc naznačují, že by se procentuální vyjádření jednotlivých LOW (oproti posledním ATH) mohlo i nadále postupně snižovat.

Průměr posledních pádů je však více než 80 %. Pokud by kurz BTC klesl na úroveň odpovídající tomuto průměru, znamenalo by to pokles až na cca 3 800 USD/BTC. Doufejme tedy, že se potvrdí sestupná tendence razancí jednotlivých pádů (ale i růstů). V opačném případě by to mohlo být ještě hodně drsné.

Pro konec downtrendu však hovoří i ona zvláštnost na trhu altcoinů, neboť když se podíváme na dlouhodobé kurzy jednotlivých kryptoměn, řada z nich před posledním bullrunem nejprve vůči BTC citelně klesla.

Jak vysoké bude příští ATH?

Druhou informací, kterou bychom rádi z našich dat vydedukovali, je, jak vysoké může být příští ATH. Obecně vzato je cílem každého rozumného hodlera koupit někde okolo LOW a prodat na příštím ATH resp. na některém z příštích ATH. Z tohoto důvodu je pro nás velmi důležité dokázat co nejpřesněji odhadnout, kam by cena mohla vystoupat.

Pokud bychom vzali průměrný procentuální rozdíl mezi jednotlivými LOW a následujícími ATH, dostaneme přibližně 7 850 %. Jestliže by cena BTC vzrostla od svého letošního dna okolo 5 848 USD o 7 850 %, příští ATH by bylo na úrovni 459 280 USD/BTC.

Nyní se pokusím opřít o svou teorii, že se jednotlivé vrcholy a pády BTC ve svém procentuálním vyjádření postupně zmírňují. Domnívám se, že je to jen logické, protože cena nemůže růst až do nebe a časem by mělo dojít ke zmírnění volatility a ustálení kurzu Bitcoinu. V takovém případě by pravděpodobně následoval prozatím nejmírnější bullrun, což by odpovídalo i dalšímu poznatku z tabulky, že čím mírnější byl pád, tím mírnější byl i bezprostředně následující růst. Samozřejmě i za předpokladu že je tato teorie správná, je třeba počítat s odchylkami.

Pokud bychom tedy odhadli nižší růst než ten o 1629 % z roku 2013, mohli bychom si stanovit např. 1500 % jako poměrně opatrný a zároveň i vcelku reálný předpoklad příštího ATH na základě dostupných dat z minulosti. Na základě tohoto, podotýkám hypotetického, růstu by se cena BTC mohla během následujících měsíců až let vyšplhat na cca 87 720 USD.

Závěr

Odhadů růstu ceny Bitcoinu jste jistě již četli spoustu. O řadě z nich jsme vás na Kryptomagazínu informovali, takže vám jistě nemusím připomínat, že se jedná o mou vlastní teorii, která se sice opírá o reálná čísla z minulosti, ale je to stále jen teorie. Přesto věřím, že se vám dnešní článek líbil a že jste si z něj něco odnesli. O své postřehy a nápady se s námi podělte v komentářích pod článkem.

-Kytka

Zdroj:
https://www.coindesk.com/

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
kRoCaN

at to jde do sraček celé altcoiny . 1700 altcoinu je už spíš kreténství naprostý idiot si může myslet že marketcap je nafukovací a když investuje do altcoinu že ten jeho zrovna poroste pokud si to takhle řekne každý investor do altcoinu tak se fakt není čemu divit že to neroste když každý má ten svůj altcoin a čeká až se najde nějaký další hlupák investuje do toho jeho altcoinu až může růst .jenomže marketcap není nafukovací a ty prachy tam nejsou a pokud rozdělíš 300 miliard na 17 altcoinu tak je jasné že to proste ani růst nemůže když každý jouda má svůj altcoin a marně čeká až tam nějaký jouda nasype prachy aby mohl ten dotyčný coin růst .tak to prostě nefunguje nový investoři cpát prachy do kryptoměn nebudou pokud nebudou růst a atcoiny nebudou když každý bude inevstovat do svého coinu ze 1700 set ,jo kdyby bylo 10 či 20 kryptoměn tak to dává smysl a rostli by nahoru protože marketcap by se rozdělil do 20 kryptoměn a začli by růst s tím by přilákali další investory ale tím že tam je 1700 kryptoměn a každý jouda vloží prachy do té své tak to může čekat na zázrak protože ty prachy tam nepřitečou a lepší ty prachy vloží na jistotu bitcoinu .

spot_img