[Rozhovor] Bitcoin pravděpodobně spadne až na 4 200 $. Analytik T11 René – Ohledně budoucnosti kryptoměn

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Ve druhé části nám analytik z našeho bonusového webu Trading 11 odpoví na otázky ohledně budoucnosti kryptoměn. Kde vidí letošní dno, jak budou vypadat kryptoměny v budoucnosti a zda lze s pomocí TA určit, na jaké úrovni by mohl být příští vrchol (ATH). 

Minule jsme se bavili o použitelnosti TA pro long-term. Chceš v tomto směru něco dodat, než přejdeme k predikcím?

TA docela dobře ukazuje, kde jsou opěrná místa, a protože nic lepšího nemáme, všichni spoléhají alespoň na TA. Nic však nefunguje na 100 %, proto nelze ani TA považovat za neomylnou. Navíc třeba u akcií se dá analyzovat struktura firmy a její historie, u kryptoměn je to horší. Věřím, že TA pro dlouhodobé predikce použitelná skutečně je. Přesto se cena nemusí vždy na predikované úrovně dostat. Veškeré předpovědi je proto třeba brát s určitou rezervou.

V tomto článku jsem na základě dat z minulosti odhadoval, že by příští ATH Bitcoinu mohlo být okolo 87 tisíc USD. Je to podle tebe možné, jaký na to máš názor?

Nejprve je třeba si ujasnit, co to ATH vlastně je. Nové ATH vznikne po překonání toho současného (cca 20 000 $). Kdyby na jakékoli vyšší úrovni (klidně jen 20 300 $) přišla korekce, třeba jen -500 $, bylo by to to (20 300 $) nové ATH. Pokud bych tedy měl predikovat ATH, očekával bych cca 27-32 tisíc $ za BTC (v první vlně).

Dobře, nazvěme to tedy příštím vrcholem.

Ano, tvé otázce rozumím. Na to však dnes nikdo s jistotou odpovědět nedokáže, všechno jsou to jen hrubé odhady. Takovou věc bohužel nelze seriózně predikovat, je to jako věštit z křišťálové koule. Směrem nahoru nejsou žádná reálná data – žádné resistance, není proto možné přesně určit cenu. Tvůj odhad cca 87 000 $ proto nemůžu potvrdit, ani vyvrátit. Budeme si na to muset počkat.

Jaká je pravděpodobnost, že se Bitcoin dostane pod letošní LOW?

Pravděpodobnost, že překonáme současné dno na BTC, je poměrně velká. Já osobně věřím, že low roku 2018 bude okolo 4 400 – 4 200 $. Někteří jsou přesvědčení, že pomocí TA nelze předpovídat budoucnost určitého aktiva, já s tímto názorem nesouhlasím.

Predikoval jsem pád Bitcoinu na 6000 $ ještě v dobách, kdy se BTC obchodoval za 14 000 $. Když pak spadl pod 10 000 $, zaznamenal jsem první zprávy (např. Bloomberg) o tom, že BTC se může propadnout hluboko do oblasti 6000 – 5000 $. Stejně tak jsem predikoval i pád ETH k úrovním 450 $ v době, kdy se obchodoval za 1200 $. Vše, co zde píšu, jsem v minulosti publikoval na svém Twitteru, tyto informace jsou tedy snadno dohledatelné.

Kde vidíš budoucnost BTC, potažmo celého kryptomarketu?

Kryptoměny budou zcela jistě součástí naší budoucnosti, ale obávám se, že to nebude o decentralizovaných svobodných měnách. Spíše bude docházet k digitalizaci současného fiatu, který budou řídit bankovní domy a nadnárodní monopoly, tak jako je tomu dnes. Určitě budou fungovat paralelně i decentralizované měny typu Bitcoin, ale obávám se, že nebudou součástí hlavního proudu. Spíše budou doplňovat systém založený na digitálním fiatu, podobně jako je tomu například u stravenek.

Chceš něco vzkázat našim čtenářům?

Všem nováčkům bych rád vzkázal: nevzdávejte se při prvním nezdaru. Pokaždé musíte vstát a zkusit to znovu, i kdyby vás to mělo stát veškeré úsilí. Ani světový rekordman se nestal mistrem na první pokus. Všechno má prostě svůj čas a na trzích je potřeba především trpělivosti a houževnatosti. Nejprve si však ujasněte, zda chcete tradovat, nebo hodlovat, protože trading je sice poměrně snadný, ale rozhodně není pro každého. Naše analýzy slouží především k tomu, abyste si ujasnili, jak to na trhu vypadá a mohli se rozhodnout sami.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: