Deset nejdůležitějších bodů z G20 Summitu

0
(0)

Takřka celý kryptosvět s napětím sledoval, jak se bude vyvíjet Summit G20. Právě tato událost byla asi tou nejočekávanější událostí letošního roku. Summit G20 v Buenos Aires máme již úspěšně za sebou a tak se pojďme společně podívat, co jsme se od politiků dozvěděli a co nás bude v budoucnosti čekat. Přinášíme vám souhrn 10 nejpodstatnějších bodů, které je dobré si z tohoto summitu zapamatovat.

1. Kryptoměny a blockchain by měly být adaptované státy

Skoro všechny státy, které se účastnily Summitu G20 se shodly na tom, že kryptoměny mají sílu pomoci lidem, kteří se v dnešní době nacházejí ve složité ekonomické situaci. Podle španělského ministra financí by kryptoměny mohly pomoci jednotlivým vládám při zlepšování ekonomické situace v jednotlivých státech.

2. Státy si začínají uvědomovat úpadek tradiční ekonomiky

Ministři financí se taktéž shodli na tom, že tradiční ekonomika se nachází v procesu “přestavby” a že už není možné nadále oddělovat tradiční ekonomiku od digitálního věku (digital age).

3. Regulacím se nedá vyhnout

To, co asi všichni víme, se opět potvrdilo během G20 Summitu. Regulacím se nedá vyhnout. Přestože se hovořilo o digitální ekonomice, tak politici upozorňovali na fakt, že lidé jsou, na rozdíl od dané ekonomiky, reální a proto je třeba mít nad danými technologiemi kontrolu stejně, jako tomu je ve všech sférách byznysu. Právě toto by mělo samotné lidi chránit.

4. Regulovat, ale nezakazovat

Velmi potřebný dodatek k předcházejícímu třetímu bodu. Členové G20 se shodli, že kryptoměny se staly důležitou součástí dnešní generace a reprezentují revoluci nejen v ekonomii, ale i v jiných sférách. Nemohou se úplně zakázat, stačí pokud projdou správným regulačním procesem.

5. Je takřka jisté, že přijde zdanění

Jedním z hlavních bodů regulačního procesu je i otázka zdanění kryptoměn. Toto musí být nastaveno velmi opatrně, protože nesprávná aplikace daní by mohla kryptoměnám více uškodit než prospět.

6. První regulační návrhy očekáváme už v červenci

Představitelé centrálních bank, the Financial Action Task Force (FAFT) a Organization for Economic Cooperation and Development (OECD) budou v otázce regulací kryptoměn postupovat společně. První návrh opatření by měl spatřit světlo světa již toto léto, konkrétně v červenci. Prezentován bude během střetnutí ministrů financí.

7. Boj se zločinem

Všechny uvedené regulace spojuje hlavně jeden cíl a tím je boj proti kriminalitě, která je s kryptoměnami spojená. Ať už se jedná o financování terorismu anebo praní špinavých peněz, kryptoměny by už pro své vlastní dobro neměly být s podobnými aktivitami spojené. Stejně tak se bude chtít zamezit i různým podvodům, Ponzi schématům a dalším podobným nekalým činnostem.

8. KYC: Know-Your-Customer

Stále není jasné, jak by vlastně měly být kryptoměny sledované. Právě požadavek KYC (Know-Your-Customer) by tomu mohl výrazným způsobem pomoci. Ať už se bude jednat o různé burzy nebo peněženky. Konkrétní body toho, jak by měl KYC správně fungovat však ještě nejsou úplně jasné.

9. Evropa by se ráda stala lídrem

Evropa má v plánu vzít proces regulace kryptoměn do svých rukou, ale nechce čekat až do července. Jisté státy se již spojily a vytvořily skupinu odborníků, která se chystá podávat první návrhy na regulaci kryptoměn. Implementace praktických prvků do regulací by měla být jedním z hlavních cílů pro tuto pracovní skupinu, která bude prezentovat své návrhy ještě předtím, než dojde k již vzpomínanému červencovému střetnutí.

10. Samoregulace

I když otázka samoregulace nebyla oficiálně během střetnutí diskutována, dalo by se říci, že se s ní neoficiálně počítá. Se samoregulací mají již dobrou zkušenost státy jako například Japonsko, Portoriko či Amerika.

Závěr

Samozřejmě, že se budeme zaobírat všemi body v článku zmíněnými i nadále a stejně tak budeme sledovat, jak se bude situace do července vyvíjet. V případě, že by se objevil nějaký zajímavý návrh ještě před samotným setkáním, určitě vás o něm budeme zde na Kryptomagazinu informovat.

Přeloženo ze slovenského originálu, kde nám všechny nejdůležitější body Summitu G20 pěkně shrnul Marek Feder.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojccn.com
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img