Arthur Hayes – cena BTC může klesnout až pod 30 000 USD

4.3
(9)

Bitcoin kvůli nadcházejícím turbulencím v americké a globální ekonomice, vysílá medvědí signály. Alespoň v tomto duchu se ve své nejnovější prognóze ceny BTC vyjádřil Arthur Hayes.

Ve svém nejnovějším blogovém příspěvku s názvem “Yellen nebo Talkin’?” ze dne 24. ledna odhalil bývalý CEO kryptoměnové burzy BitMEX ponurou krátkodobou předpověď ceny BTC.

Katalyzátory volatility

Bitcoin je sice stále o 75 % výše než před rokem, ale v tomto čtvrtletí musí čelit mixu katalyzátorů volatility směrem dolů.

Podle Hayese mají tyto faktory několik podob:

  • konflikt v Rudém moři mezi Spojenými státy a jemenskými povstalci, který má dopad na globální lodní dopravu
  • předvolební klání v USA
  • politika Federálního rezervního systému

První z nich má jasné důsledky pro inflaci. Riziková aktiva, včetně kryptoaktiv, očekávají “pivot” ze strany Fedu již v březnu. Tímto obratem se myslí snížení úrokových sazeb a přilákání likvidity zpět na trh.

Vyšší náklady na dopravu by však mohly znamenat prudký nárůst cen v pozdějším období roku. Tomu se podle Hayese bude chtít Fed a jeho předseda Jerome Powell zabránit.

Kvůli počasí a geopolitice by vyšší náklady na dopravu mohly způsobit prudký nárůst inflace ve třetím a čtvrtém čtvrtletí tohoto roku. Jelikož si je Powell těchto problémů nepochybně vědom, bude dělat vše pro to, aby o snižování sazeb co nejvíce mluvil bez toho, aniž by je musel skutečně snížit […] To, co by mohlo být mírným zvýšením míry inflace v důsledku zvýšených nákladů na dopravu, by mohlo být urychleno snížením sazeb a obnovením QE. Trh si tuto skutečnost zatím neuvědomuje, ale Bitcoin ano.

Hayes se tímto vyjádřením dotýká druhého dílku skládačky: síly amerického regionálního bankovního sektoru.

Hrozí americkým bankám problémy?

Po krachu několika bank v březnu 2023 spustila americká vláda podpůrný program BTFP (Bank Term Funding Program). Šlo o jakousi formu záchranného lana, jehož platnost má ovšem v březnu skončit.

Hayes si myslí, že k tomu skutečně dojde, i když finanční problémy bank se nikam zázračně neztratily. To a další otázky týkající se likvidity však závisí na dalším postupu ministryně financí Janet Yellenové.

Jak píše ve svém blogu, tak jediná věc, která má přednost před bojem s inflací, je finanční krize.

Abychom se dočkali snížení kvantitativního uvolňování (QT) a možného obnovení QE, kde trh věří, že v březnu již máme v kapse, potřebujeme nejprve, aby několik bank zkrachovalo, pokud program BTFP nebude obnoven.

Bitcoin by měl vytvořit support pod 35 000 USD

Pokud se vrátíme zpět k bitcoinu, tak je možné, že nejasnosti ohledně likvidity a BTFP v kombinaci s geopolitickým rizikem naznačují, že 20% propad ceny BTC je jen špičkou ledovce.

Korekce o 30 % z maxim v době schválení ETF ve výši 48 000 USD znamená ceny kolem 33 600 USD. Proto se domnívám, že Bitcoin vytvoří support někde mezi 30 000 a 35 000 dolary.

Úrovně pod 35 000 USD tak (dle něj) nyní představují dobrou příležitost k nákupu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Juraj Zámek

Důsledek poklesu si mysli je válka na Ukrajině. Dále severní Koreji a další země s diktátor režim ….

Poslední editace 3 měsíců před přes Juraj Zámek
bkf1

Tyhle věci jsou aktuálně v kategorii “nulový vliv na cenu BTC”.

Čumsem

Důsledek?

Čumsem

32k dobrých, 12k lepších 😀 , ale potom zakrátko ať už máme těch 240k minimálně 😀

Majk
Hodnocení článku :
     

Jesliže btc klesne pod 30 tis, tak přikoupím..

spot_img