29.08.21 Technická analýza ETH/USD – podstatná ztrát umázana, ale objemy stagnují

5
(6)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Minulou neděli jsme obětovali Cardanu, ale tentokrát se zase zaměříme na Ethereum (ETH), kterému jsme nějakou dobu vůbec nevěnovali čas. Jak napovídá dnešní titulek, Ethereum podstatnou část ztrát s přehledem umazalo. Těch posledních několik dní je však téměř bez progresu a čerstvá struktura trhu mi nepřipadá jako korekční. Je to vcelku nepřehledné, vlastně na mě trh tak trochu působí jako P&D.

Avízo k dnešní video analýze:

Během nedělního odpoledne vydám pravidelnou video analýzu. Jakmile k tomu dojde, budete samozřejmě upozorněni. Můžete se opětovně těšit na další analýzu plnou užitečných informací, kde si i vysvětlíme důležité souvislosti, které se od většiny jiných analytiků nedozvíte. Když tak si dejte rovnou odběr, abyste analýzu nepropásli.

Aktuální situace na 1D TF ETH/USD

Pokud si správně vzpomínám, v poslední analýze na Ethereum kurz zrovna prolomil 2 891 USD, což byl výrazný a rychlý progres. Trh tím totiž dokázal úplně zlomit tu medvědí strukturu, která se nám v grafu od května formovala. Objemy rostly, Price Action bylo velmi dynamické. Což se však před asi dvěma týdny změnilo.

ETH

Objemy od té doby na první pohled stagnují, což není moc dobré znamení. Jako by trh nevěděl, kam vlastně chce jít. Samotné Price Action je děs běs, protože pumpu následuje hned dump a takhle pořád dokola. Výsledná struktura trhu je pak jakýsi rostoucí klín, nebo možná rostoucí trojúhelník. Těžko říct za těchto okolností.

Já si však myslím, že ať je to jakýkoliv pattern, momentum trhu zkrátka zřetelně oslabilo. Ethereum je však pořád blízko od S/R levelu 3 516 USD. Od uvedené úrovně je jednak blízko Low Volume Node na objemovém profilu a jednak tzv. Golden Ratio na Fibonacciho posloupnosti. Kolem levelu je tudíž jednoznačně konfluence.

Pro trh je proto dosti důležité tuto konfluenci prorazit, protože se tím prakticky otevřou dveře k otestování all time high. Nicméně ze současného cenového vývoje je vážně komplikované jakkoliv se snažit alespoň hrubě odhadnout, co má trh v úmyslu. Jsou jednoduše chvíle, kdy je lepší zůstat trpělivý.

Indikátory

Oba sledované indikátory jsou též příběh sám pro sebe. Na RSI a MACD je totiž do očí bijící negativní korelace s vývojem ceny. Na prvním indikátoru jsou rovnou tři medvědí divergence. Zatímco na histogramu MACD jsou hodnoty dokonce v záporu. I vývoj křivek jde opačným směrem, než jakým jde kurz.

Uvedenou nepřímou úměru mezi cenou a indikátory není zrovna chytré ignorovat. Říkají nám, že cenové momentum nemá v těchto chvílích reálný základ.

Závěrem

Ethereum mělo podobnou tržní strukturu i v lednu letošního roku, ale nakonec se trh zmátořil a šel stejně nahoru. Tehdy ale na trhu panovaly odlišné podmínky, takže nelze zaručit, že kurz přes těch 3 516 USD prorazí. Vážně se v určitých chvílích hodně vyplatí být trpělivý, protože nyní je to jako hodit si mincí.

Máme vlastní discord server

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img