22.08.21 Technická analýza ADA/USD – Cardano s minimálními objemy na měsíc?

3.7
(12)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Sobotu jsme se díky výjimečné situaci věnovali Bitcoinu, ale dnes se již podíváme na vybraný altcoin – Cardano (ADA). Na uvedenou minci jsem snad nikdy nedělal žádnou analýzu, nebo jich bylo naprosté minimum. Vzhledem k tomu, že se o Cardanu díky pokoření all time high aktuálně hodně mluví, rozhodl jsem se podívat na vysoké časové rámce (1W,1M) a byl jsem dost překvapený, že jsou zde až tak masivní medvědí signály.

Avízo k dnešní video analýze:

Během nedělního odpoledne vydám pravidelnou video analýzu. Jakmile k tomu dojde, budete samozřejmě upozorněni. Můžete se opětovně těšit na další analýzu plnou užitečných informací, kde si i vysvětlíme důležité souvislosti, které se od většiny jiných analytiků nedozvíte. Když tak si dejte rovnou odběr, abyste analýzu nepropásli.

Aktuální situace na 1M TF ADA/USD

Záměrně jsem měsíční graf přepnul do logaritmického měřítka, protože lineární graf dost celou situaci zkresluje. Pokud vás však zajímá, jak na vás bude lineární měřítko působit, můžete se kdyžtak sami podívat. V každém případě se červencová svíce zavřela do podoby Pin Baru, což je býčí podoba. Objemy byly extrémně nízké, což se však dalo interpretovat tak, že nabídka se zcela vyčerpala.

ADA

Cena Cardano jde každopádně velmi rychle nahoru a srpnová svíce má v těchto chvílích moc solidní podobu. Problém je ovšem v objemech, které jsou až groteskně nízké. Mohlo by se namítnout, že chybí více jak týden do zavírací ceny. Nicméně už nyní lze konstatovat, že celkové objemy budou vážně hodně slabé.

Za těch několik dní se to vážně dohnat nedá. Tím chci říct, že když Cardano vzroste za srpen o více jak 100 % a objemy jsou přitom historicky vůbec nejnižší, něco je dost špatně. Hlavně nováčci by měli být hodně opatrní a uvědomovat si rizika, která jsou s tím spojená.

Ono je taky vhodné si uvědomit, že Cardano se od března 2020 zhodnotilo o skoro 16 000 %. Pak je dobré přemýšlet nad otázkou, kolik prostoru k růstu ještě může z aktuálních cen mít? Jedná se o stovky procent? Desítky procent?

Indikátory

Co se týká indikátorů, MACD je ok. Ale na RSI je již mohutná dvojnásobná medvědí divergence. Pokud jsou divergence již na měsíčním grafu a dokonce je dvojnásobná, není příliš moudré to ignorovat.

Aktuální situace na 1W TF ADA/USD

Týdenní graf je již na lineárním měřítku. Když se podíváme na poslední dvě týdenní svíce, jsou nesporně hodně bullish. Ale ty objemy jsou do očí bijící. Z května máme mnohem menší svíce a přitom jsou u nich objemy dvojnásobně až trojnásobně větší. Na tomto grafu bych chtěl však hlavně identifikovat dostupné supporty.

ADA

Prvním je S/R hladina 2,3 USD, druhá je již v mnohem likvidnější oblasti kolem 1,57 USD. Zatímco třetí je v podstatě na 1 USD. Pak je potenciální beton S/R level 0,37 USD, kde je na první pohled velká špičatost na objemovém profilu. A to je vše, k price action nic vím nemám.

Indikátory

Ty divergence jsou samozřejmě i na týdenním RSI. Dokonce jsou i na histogramu MACD.

Závěrem

Jak pořád opakuji, velký růst s malými objemy implikuje, že je něco špatně. Musíme si ale uvědomit, že se jedná o vysoké časové rámce a trh tyhle faktory může ještě dlouhou dobu úspěšně ignorovat. Obzvlášť v případě, kdy Bitcoin celý trh potahá. Časem se to ovšem projeví, takže je určitě dobré s tím kalkulovat a nebýt pak překvapený.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

29 KOMENTÁŘE

29 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: