26.09.21 Technická analýza ETH/USD – ubrání Ethereum důležitý support?

5
(2)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes tři roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Momentálně se však maximálně věnuji měnové politice. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

V dnešní analýze se zaměříme na týdenní graf pro Ethereum (ETH). Tahle mince je totiž nad důležitou supportní úrovní, stejně tedy jak na Bitcoinu, i zde se rozhoduje o dalším možném poklesu. Proto je nanejvýš, důležité, kde skončí týdenní zavírací cena a podobna samotné týdenní svíce.

Aktuální situace na 1W ETH/USD

Tento týden cena dokázala otestovat dvě klíčové hladiny – 3 360 USD a 2 800 USD. Navíc na druhé uvedené hladině je i 20týdenní klouzavý průměr. Tudíž jsme tu měli supportní konfluenci, která přispěla k odrazu. Momentální podobu týdenní svíce vnímám spíše neutrálně, ale dejme tomu, že umazání asi 50 % ztrát je solidní.

ETH

Pokud tedy zavře svíce v této podobě, je zřejmé, že support na 2 800 USD pokles zastavil a trh s tím musí počítat. Objemy nejsou na ETH nijak dobré, ale v kontextu posledních pár měsíců rozhodně nadprůměrné. Z čehož lze vydedukovat, že jakási reálná snaha o obranu tu byla.

V případě, že ale svíce zavře plně, přesněji řečeno v bearish podobě, vzroste pravděpodobnost na další pokles. Když tudíž S/R hladina 2 800 USD nevydrží, další klíčovou hladinou je až 1 800 USD. Tahle úroveň je historicky jako beton. Je zde i konfluence v podobě blízkého 50týdenního klouzavého průměru, High Volume Node objemového profilu a velmi silného cenového supportu.

V případě, že blízký support nápor medvědů ustojí, museli by nakupující vyvinout nemalé úsilí na průlom S/R levelu 3 360 USD. Je proto dost možné, že v rozmezí onou hladin Ethereum nějakou dobu setrvá.

Indikátory

Na indikátoru RSI je stále aktuální ta medvědí divergence. Pokud by se totiž Ethereum utrhlo ze řetězu, vytvoříme určitě nižší vrchol. Co se týká MACD, křivky mají vlemi blízko od bearish crossu.

Závěrem

Uvidíme, jak zavře týdenní svíce. Pokud bude mít alespoň tuto formu, nakupující mají velkou šanci na definitivní úspěch u supportu 2 800 USD. Chtělo by to ale větší objemy. Bohužel Ethereum má již několik týdnů v kuse hodně nízké volume, což není ani náhodou příznivý faktor.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: