26.09.21 Technická analýza ETH/USD – ubrání Ethereum důležitý support?

5
(2)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

V dnešní analýze se zaměříme na týdenní graf pro Ethereum (ETH). Tahle mince je totiž nad důležitou supportní úrovní, stejně tedy jak na Bitcoinu, i zde se rozhoduje o dalším možném poklesu. Proto je nanejvýš, důležité, kde skončí týdenní zavírací cena a podobna samotné týdenní svíce.

Aktuální situace na 1W ETH/USD

Tento týden cena dokázala otestovat dvě klíčové hladiny – 3 360 USD a 2 800 USD. Navíc na druhé uvedené hladině je i 20týdenní klouzavý průměr. Tudíž jsme tu měli supportní konfluenci, která přispěla k odrazu. Momentální podobu týdenní svíce vnímám spíše neutrálně, ale dejme tomu, že umazání asi 50 % ztrát je solidní.

ETH

Pokud tedy zavře svíce v této podobě, je zřejmé, že support na 2 800 USD pokles zastavil a trh s tím musí počítat. Objemy nejsou na ETH nijak dobré, ale v kontextu posledních pár měsíců rozhodně nadprůměrné. Z čehož lze vydedukovat, že jakási reálná snaha o obranu tu byla.

V případě, že ale svíce zavře plně, přesněji řečeno v bearish podobě, vzroste pravděpodobnost na další pokles. Když tudíž S/R hladina 2 800 USD nevydrží, další klíčovou hladinou je až 1 800 USD. Tahle úroveň je historicky jako beton. Je zde i konfluence v podobě blízkého 50týdenního klouzavého průměru, High Volume Node objemového profilu a velmi silného cenového supportu.

V případě, že blízký support nápor medvědů ustojí, museli by nakupující vyvinout nemalé úsilí na průlom S/R levelu 3 360 USD. Je proto dost možné, že v rozmezí onou hladin Ethereum nějakou dobu setrvá.

Indikátory

Na indikátoru RSI je stále aktuální ta medvědí divergence. Pokud by se totiž Ethereum utrhlo ze řetězu, vytvoříme určitě nižší vrchol. Co se týká MACD, křivky mají vlemi blízko od bearish crossu.

Závěrem

Uvidíme, jak zavře týdenní svíce. Pokud bude mít alespoň tuto formu, nakupující mají velkou šanci na definitivní úspěch u supportu 2 800 USD. Chtělo by to ale větší objemy. Bohužel Ethereum má již několik týdnů v kuse hodně nízké volume, což není ani náhodou příznivý faktor.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2
Hodnocení článku :
     

No není to jen u eth ale i u btc tam to braní kolem 41 . Jako by velci neměli prodáno. A je vidět jak atcoiny a shitcoiny vystřelí a spadnou ,nechtějí ukázat ze btc vysypavaji protože retail uz nema silu nskoupovat . Nicméně je evidentni že se všichni zbavuji krypta .

pietro

A podle čeho soudíte, že se všichni zbavují krypta? Podle toho, že neustále roste celková tržní kapitalizace kryptoměn??

Petr 2

🤣🤣🤣🤣🤣
Když chceš střílet musíš mít náboje.

Kolem 6.9 2021 byl kryptotrh na hodnotě kolem 50teramilionu kč k dnešnímu dni je to kolem 40 .

Tzn 20% pokles za 3 týdny . Proto moc nerozumím kde bereš data ty ? Ale rad se přiučím .

pietro

Neznám pojem teramilion. To je nějaká nová číslovka?
Nicméně se domnívám, že je zvykem na globálním trhu uvádět hodnoty v USD. Takže abychom uvedli věci na pravou míru, zde jsou údaje o celkové tržní kapitalizaci kryotoměn v širším časovém pásmu (data převzata z CMC):
1.1.2020 … 191 mld USD
1.1.2021 … 770 mld USD
12.5.2021 … 2546 mld USD
20.7.2021 … 1190 mld USD
7.9.2021 … 2370 mld USD
27.9.2021 … 1960 mld USD

Opravdu ti tohle přijde jako klesající trh?

Poslední editace 2 let před přes pietro
Petr 2

Ano ješte že si mužem vybrat časovou osu aby nám vyšel vysledek viď .
Ja jsem na kryptu od 2014 ano je to extra rostouci . Řeším realitu ne minulost ….

Petr 2

A jinak je to 50 na 40 bilionu pro evropu a v anglickém pojeti je to 50 na 40 trilionu .v korunách jsme c čechách. Nic méně pořád jsme 20% níže ne výse. Podstata !

Stačí to takto ?

pietro

Jo, vím jakej je rozdíl mezi trilionem v čekém a anglosaském pojetí.
Já se ale ptal na ten teramilion – viz výše

Poslední editace 2 let před přes pietro
spot_img