14.03.21 Technická analýza komodit (stříbro) – Dochází k reakumulaci?

5
(6)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Před týdnem jsem po dlouhé době zpracoval analýzu na zlato, takže bych řekl, že je na čase si rozebrat i stříbro. Drahé kovy na tom nyní nejsou až tak dobře a hlavně zlato jaksi není schopno navázat na rally z první poloviny minulého roku. A osobně si myslím, že cena zlata půjde ještě níže, protože inflace je ve Spojených státech pořád hrozně slabá.

Avízo k dnešní video analýze:

Během druhé poloviny nedělního odpoledne zase vydám video analýzu na Bitcoin. Jakmile k tomu dojde, budete samozřejmě upozorněni. Můžete se opětovně těšit na další analýzu plnou užitečných informací, kde si i vysvětlíme důležité souvislosti, které se od většiny jiných analytiků nedozvíte.

Inflační očekávání a stříbro

Leč očekávání je takové, že v dohledné budoucnosti bude v rozmezí 2-3 %. Což pak budou pro zlato a stříbro hotové žně. Stříbro je na tom každopádně mnohem lépe než právě zlato. Technicky zmíněný drahý kov nic neztratil, ale ani se nikam neposunul. Vlastně v grafu vidím něco, co bych se nebál označit za reakumulační oblast, což si v následujícím grafu samozřejmě ukážeme.

Tudíž do budoucna jsem na drahé kovy nesmírně bullish, protože dřív nebo později tolikrát skloňovaná inflace musí přijít. Logický důsledek aktuální politiky Fedu a Joea Bidena. Ale musím upozornit, že žádný armageddon se zatím asi nechystá. Respektive by bylo bláhové si myslet, že dojde k dvojciferné inflaci nebo rovnou hyperinflaci.

Zmíněné proklamace tlačí nejrůznější krypto guruové a jedná se prosím o ryzí nesmysly, které musíte brát s nemalou rezervou. Je to na stejné úrovni jako prohlašování, že na nás spadne meteorit. Může se stát, ale ta pravděpodobnost je velmi nízká. Leč bezesporu dynamicky se měnící.

Aktuální situace na 1W TF CFD na stříbro

stříbro

Konečně se dostáváme k trhu se stříbrem, kde jak víte, došlo též v první polovině minulého roku k solidní rally. Hlavně po březnovém propadu, kdy byl katalyzátorem Covid. Pak ovšem stříbro dokázalo během pár měsíců udělat slušných 150 %. Během toho kurz prorazil několik důležitých S/R hranic a hlavně se drží nad křivkou EMA 55.

Expanze byla v v podstatě parabolická, což nikdy moc dlouho bohužel nevydrží. Růst tedy narazil do zdi u S/R levelu 29,9 USD/unce, což je po zaokrouhlení i důležitá psychologická úroveň. Po zamítnutí ta dynamika krapet zeslábla a po několika týdnech se cena definitivně dostala k S/R levelu 21,831 USD/unce. Za dalších několik týdnů proběhl ještě retest řečeného supportu a pak se šlo zase nahoru.

Býci se pokusili znovu zaútočit na S/R level 29,9 USD/unce, což skončilo pro stříbro podruhé debaklem. I když to vypadalo na nižších časových rámcích docela nadějně. Nyní tedy cena klesá, a pokud se momentum radikálně nezmění, měli bychom potřetí otestovat S/R level 21,831 USD/unce. Jednak se jedná o výbornou příležitost pro nakupující a jednak zde přirozeně očekávám mohutnou poptávku.

Mimo jiné z price action posledních několika měsíců vyvozuji, že je trh v reakumulační fázi v rámci zakresleného obchodního pásma. Tudíž po případném otestování S/R levelu 21,831 USD/unce očekávám zase růst a breakout z obchodního pásma. Leč otestování tolik skloňovaného supportu není samozřejmě podmínkou. K breakoutu může dojít i dříve. Avšak vstup na supportu má velmi výhodný poměr risku (RR).

A co, až dojde k průrazu? Dle mého názoru je první velkou metou S/R level 35,52 USD/unce. Jednak se tím dostaneme k horní hranici nabídkového pásma 26,341 – 35,52 USD/unce a navíc je zde důležitá fibonacciho úroveň 61,8 %. Jestli býci řečenou úroveň prorazí, určitě půjdeme na all time high.

Indikátory

Týdenní RSI je momentálně neutrální, ale dlouhodobě dost bullish. Co se týče MACD, tak zde nedávno došlo k bullish crossu, ale hned vzápětí zase k bearish crossu. Takže skutečně mi dává smysl, abychom měli v grafu propad k našemu sledovanému supportu. Snad ale nedojde k mohutnějšímu výplachu, protože pak by byl celý bullish scénář zcela mimo mísu.

Závěrem

Krátkodobě bych od tohoto drahého kovu nic velkého ještě neočekával, ale myslím si, že v polovině roku se může začít lámat chleba. Pro stříbro je nyní zásadní, aby se kurz nevylil ze zakresleného obchodního pásma. Jinak se něco určitě pokazilo a stříbro by čekal mnohem hlubší pád.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img