12.09.20 Technická analýza drahých kovů (zlato a stříbro) – Již brzy konec stranového pohybu?

2.8
(31)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Poslední analýza na zlato a stříbro byla publikována před dvěma týdny, takže bych řekl, že si to už zaslouží nějaký ten update. Došlo na tomto trhu k nějakému významnému pokroku? Pokud tyto drahé kovy alespoň pasivně sledujete, tak jistě víte, že to několik týdnů již není vůbec žádná hitparáda.

Co se týče mého názoru, tak si nejsem úplně jistý, jak mám vizuální podobu struktury trhu brát. Narazil jsem totiž na analytiky, kteří to vnímali velmi bullish, což úplně nechápu. Z těch předešlých několik týdnů je zřejmé, že trh váhá, což nemusí být nic špatného. Jedná se v podstatě o sideways (stranovou) korekci na trhu.

Právě to někteří mohou vnímat pozitivně, protože je to holt lepší, než strmý propad dolů. Nicméně, mně přijde, že ten stranový pohyb kurzu je takový warm up pro mnohem komplexnější propad. Nemůžu si pomoci, ale dovolil bych si tvrdit, že nás čeká ještě pořádný leg down. Vyvozuji to i z historických dat, které nám poskytuje RSI indikátor.

Aktuální situace na 4H TF komodity zlato (spot)

Určitě se dá z grafu konstatovat, že S/R level 1 903 USD/unce velmi solidně drží kurz před mohutnějším poklesem. Pokud si nevzpomínáte, tak tento level je předešlé historické maximum, které se tímto titulem pyšnilo skoro celou dekádu. Je tedy očekávatelné, že nakupující této úrovně budou opakovaně využívat pro vstup do dlouhých pozic.

Avšak struktura trhu nám nabízí neustále nižší vrchol, což nám značí, že nákupní tlak soustavně klesá. Naopak medvědi soustavně posilují. No, minimálně mají v průběhu času pořád stejnou sílu. Proto moc nechápu, že jsou někteří analytici z toho trhu nadšení, neboť dokud nedojde k významnějšímu pohybu směrem nahoru, tak z té struktury usuzuji, že půjdeme dolů.

A nepřijde mi to v konotaci na předchozí rally vůbec divné. Klidně z toho může vzejít mnohem komplexnější korekce, která potrvá měsíce. Narazil jsem už i na takové, kteří byli na drahé kovy extrémně bearish. To já osobně nejsem, protože očekávám, že se makroekonomická situace v globálu bude horšit a tak po zlatu poroste v průběhu času mohutně poptávka.

Indikátory

Na indikátorech technické analýzy jsem z obou stran nakreslil trendové čáry. Je z toho tedy trojúhelník a v případný průraz jedné z těchto stran bude mít samozřejmě vliv na budoucí vývoj. Zároveň to ovšem značí, že volatilita je stále menší, což vlastně vidíme i z price action. Něco se rozhodně chystá a pravděpodobně se do konce září dočkáme.

Aktuální situace na 4H TF komodity stříbro (CFD)

Nyní se podíváme v rychlosti na trh se stříbrem, kde je ta struktura trhu samozřejmě velmi obdobná jako na trhu se zlatem. Jak lze z grafu snadno poznat, tak S/R level 26,163 USD/unce moc hezky drží. Těch pokusů to sundat bylo strašně moc, ale moc to úspěšné nebylo. Samozřejmě za předpokladu, že ignorujeme ten šílený drop z 11. srpna.

Leč stejně jako u zlata je tu problém s tím, že nakupující se nedokáží brzy po odrazu od supportu prosadit. Když to přeženu, tak to strašně rychle vzdávají a proto mám obavu, že podpora ten neustupující nápor brzy neustojí. V takovém případě by ten drop mohl být stejně jako mohutný jako tomu bylo právě v první polovině srpna.

Co se týká objemů, tak ty stejně jako u zlata soustavně klesají. Spolu s tím klesá i volatilita a proto i zde můžeme kalkulovat, že v dohledu proběhne výraznější cenový pohyb. Já jsem dost skeptický, že to bude směrem nahoru, ale kdo ví. Bude lepší si na ten pohyb raději počkat a dle toho se následně zařídit.

Indikátory

I zde jsou u indikátorů nakresleny rezistenční a supportní trendovky, což z toho dělá klasický trojúhelník. Jak jsem řekl u prvního trhu, tak i zde má případný průraz na jakoukoliv stranu významný vliv na budoucí kurzový vývoj. Když budeme z těchto nakreslených trianglů vycházet, tak by k tomu avizovanému podstatnému pohybu mělo vskutku do dvou týdnů dojít.

Závěr

Ty názory na trh s drahými kovy jsou nyní dost rozporuplné a ani se vcelku nedivím. Abyste mě lépe pochopili, tak ona ta struktura obou trhů není vyloženě nějak bearish. Ale dle mého názoru to nenasvědčuje tomu, že by korekce spěla ke svému konci.

Nelze ale opomenout, že trh se zlatem a stříbrem strašně ovlivňuje makroekonomická situace. Když by se podmínky během podzimu výrazně zhoršil, tak drahé kovy zcela jistě pumpnou nezávisle na podobě struktury jednotlivých trhů.

Jak již bylo řečeno, tak nejpozději do dvou týdnů bychom z grafu měli být schopni poznat, kam krátkodobě trh bude mít tendenci směřovat. Zatím to z toho jasné není a hodlám si proto na to počkat.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.8 / 5. Počet hlasujících 31

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Tomáš

No osobně nejsem nějak fundovaná osoba, ale selský rozum mi říká, že to fed teď zuby nehty drží ať před US volbama nepadne Comex na hubu, už ten měsíční odklad vyrovnání kontraktů je k zamyšlení co se tady sakra děje. Že by velkým klukům chyběl fyzický kov na vyrovnání, možná že v této globální ekonomické situaci se pomalu ukazuje že obchodovat s papírovým stříbrem a zlatem v objemech 100x větším než ho ve skutečnosti je nebyl až tak dobrý nápad když se teď obrací karta a investoři chtějí dodat kov fyzicky a ne zase jako roky před tím je na papíře 😬

Antisocialista
Hodnocení článku :
     

Vyroba nekrytych men nakonec narazi na sve hranice a to se netyka zdaleka jen dolaru, nastane uprk ke zlatu stribru – je jen otazka kdy

spot_img