29.08.20 Technická analýza drahých kovů (zlato a stříbro) – Po korekci zase nahoru?

3.6
(5)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Tak pojďme na další pořádnou analýzu na drahé kovy, kde si podrobně rozebereme trhy se zlatem (spot) a stříbrem (CFD). Ještě v minulé analýze z 20. srpna to vypadalo na klasickou ABC korekci, ale nyní se zdá, že trh nám nabídl tzv. ABC running flat correction, kdy vlna C nepřekračuje dno vlny B. Ale přiznám se, že si zde nejsem zcela jistý, protože vlna B nepřevyšuje počátek vlny A.

Když nad tím přemýšlím, tak to dává mnohem větší smysl, než klasická EW ABC korekce, kdy má vlna C nejnižší dno. A to proto, že by to totiž znamenalo propad po 1 903 USD/unce. Což by znamenalo vývoj kurzu pod klíčovou úroveň a pak zase po ukončení korekce by cena musela jít opětovně nahoru přes tento level.

Nemá logiku, aby cena sem a tam procházela přes tak silný level. Proto tedy varianta s ABC runnig flat correction má mnohem lepší opodstatnění. Bylo toho na úvod už asi dost, tak se pojďme podívat na oba dva grafy.

Aktuální situace na 4H TF komodity zlato (spot)

Úplně na první pohled vidíme, že hladina historického maxima z roku 2011 na 1 903 USD/unce se moc hezky brání, i když těch pokusů prolomit úroveň bylo hned několik. Je tedy zřejmé, že medvědi nejsou při prolomení klíčového supportu zrovna úspěšní. Jak jsem i říkal v úvodu, tak by bylo trochu divné dokončovat vlnu C a pak se najednou pokoušet o navrácení kurzu nad 1 903 USD/unce.

Není vlastně vůbec nutné, aby kurz šel dolů a zároveň to má ohromnou výhodu, neboť můžeme s touto úrovni doopravdy počítat. Tudíž je ABC korekce hotová a trh by měl mít tendenci navázat na předchozí rally. Navíc máme jistou pomoc v podobě zakresleného trojúhelníku, ze kterého nyní budeme vycházet.

Jestli jste pozorně shlédli graf, tak jste si museli všimnout, že horní hrana trianglu byla včera prolomena. Klidně bychom to mohli brát za jakési potvrzení toho, že je korekce ukončena. Avšak definitivní potvrzení dostaneme až ten okamžik, kdy kurz překoná dosavadní ATH cenu. To jest 2 075 USD/unce.

Jinak, když by se trh začal jakkoliv hroutit a cena by tak spadla pod 1 903 USD, tak to automaticky nemusí nic zlého znamenat. Akorát bychom zase mohli kalkulovat s variantou klasické (zigzag) korekce.

Indikátory

Co se týče RSI indikátoru, tak i zde je rozeznatelný trianglový pattern, kdy křivka indikátoru skrze horní hranu prorazila. Je to tedy další potvrzení, že lze pomalu počítat s tím, že trh bude mít tendenci pokračovat v expanzi. U MACD je naprosto to stejné.

Aktuální situace na 4H TF komodity stříbro (CFD)

Struktura trhu se stříbrem je velmi podobná tomu, co můžeme vidět na zlatě. Taktéž je tu trojúhelníková struktura a vlastně to vypadá, že ABC korekce je i zde zakončena. A to proto, neboť kurz prorazil z skrze horní hranu trianglu. Ovšem pro definitivní potvrzení je potřeba překonat lokální vrchol na 29,86 USD/unce, což nemusí být hned.

Víc ke stříbru asi nemám, protože obecně vzato tu platí to stejné, co jsem napsal k předešlému trhu. Stříbro je akorát mnohem volatilnější, s čímž je třeba počítat, když byste uvažovali o vstupu do long pozice. Nicméně, musím ještě upozornit, že vyšší časové rámce jsou pořád dosti přepálené. Nemusíme z toho nutně vyvozovat nějakou černotu, ale je nutné to brát na vědomí.

Závěr

Paradoxem dnešní doby je fakt, že drahé kovy jsou v podstatě stejně dynamické jako kryptotrh. Není to ještě tak dlouho, kdy byly na zlatě pohyby o 1 % považováno za výraznou volatilitu. Nyní je to naprosté minimum, které je od trhu očekáváno.

Jak jsem ale nakousl, tak indikátory na vyšších časových rámcích nám říkají, že jsou ty trhy stále dost přepumpované. Větší problém je to především u stříbra. Proto můžeme tvrdit, že aktuální pročištění nebylo vůbec dostatečné.

Víc k tomu dnes asi nemám, tak zase příště a snad byla analýza nápomocná.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře