20.08.20 Technická analýza drahých kovů (zlato a stříbro) – Rýsuje se ABC korekce!

3.3
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

V dnešní analýze na drahé kovy se budeme věnovat znova zlatu a stříbru, takže vlastně navážeme na předešlé příspěvky z 12. srpna a 14. srpna. Tudíž víme, že na těchto dvou dílčích trzích je korekce, která zatím trvá necelé dva týdny. Nejdůležitější ovšem je, že pokles ceny začíná mít podobu ABC korekce.

Na něco takového jsem čekal, protože ukončení korekce je bezesporu výborná příležitost. Chce to ale odhadnout dno, což nikdy není vůbec lehké. Avšak historického price action máme tolik, že alespoň jakousi představu mít můžeme a z toho budeme samozřejmě vycházet.

Aktuální situace na 4H TF komodity zlato (spot)

Na začátku minulé analýzy jsme byli v počátku pullbacku, který trval po S/R level 2 017 USD/unce. Samotná struktura měla podobu rising wedge, takže jsem z toho automaticky vyvozoval, že se asi pomalu završuje vlna B v rámci ABC korekční struktury. Jakmile došlo k definitivnímu zamítnutí na řečené úrovni, tak to akorát potvrdilo moji úvahu.

Nyní jsme tedy asi ve třetině vlny C, kdy můj odhad je, že pokles bude trvat do rozmezí 1 794 USD/unce – 1 756 USD/unce. Jak jsem říkal v úvodu, tak mi z historického price action tyto cenové relace přijdou jako vhodné pro odraz. Zkrátka, očekávám tu dostatečnou poptávku, která by pokles měla úplně zastavit.

Je to ale jenom můj osobní odhad a klidně vlna C může sahat mnohem níž. Proto bych se potom vůbec nebál, že je ten dosavadní býčí trend u konce. Akorát půjdeme kdyžtak o něco níže a to vůbec nemusí znamenat jakékoliv obavy, co se týče změny trendu. K tomu máme určitě ještě dost daleko.

Nicméně, jsem dost zvědavý na další reakci kurzu na bývalé ATH úrovni (1 903 USD/unce), která posledně moc valnou roli na trhu nesehrála. Jestli by se překvapivě povedlo tento level ubránit, tak bych měl pochyby, zda se dostaneme vůbec tak nízko, jak jsem původně odhadoval.

Indikátory

Hodnoty RSI jsou nyní na 38 bodech, ale poslední dno je v podstatě na hraničních 30 bodech. Když se podíváme na vývoj křivky RSI z z předešlých dvou týdnů, tak tu máme nepochybně dost agresivní pročištění na trhu. Co se týče hodnot indikátoru, tak se ještě minimálně jednou asi do přeprodaných hodnot „podíváme“.

Určitě bych se i poohlížel po býčí divergenci, což by mohlo být spolehlivé avizo k tomu, že se ABC korekce blíží ke svému konci. Na MACD se hodnoty krátce vyhouply do nezáporných čísel, ale vzhledem k poslednímu bearish crossu jsem zase v těch negativních.

Aktuální situace na 4H TF komodity stříbro (CFD)

Trh se stříbrem velmi úzce kopíruje pohyby na zlatě, takže je struktura na první pohled skoro identická. Rozdíl je akorát ve volatilitě, kde jednoznačně tento instrument vede. Struktura pullbacku měla taktéž podobu bearish patternu rising wedge a vcelku čerstvě se z toho cena vylila. Včera dokonce propad začal tvrdě akcelerovat, ale posléze se to utlo.

Ta iniciativa ze strany nakupujících tu skutečně je, ale tu ABC korekci trh potřebuje. Nejvyšší používané časové rámce jsou stále dost přepálené a abychom stabilně mohli v expanzi pokračovat, tak se to musí pročistit. A k tomu by bohatě stačilo, když by cena vyklesala 20 USD/unce.

Historicky se jedná o silné cenové relace, takže je to ideální místo pro ukončení korekce a znovunavázání na růstovou trajektorii. Jestli nevyjde minimálně ta ABC korekce, tak by to pro trh střednědobě nebylo dobré. Bylo by to nevypočitatelné a příliš nebezpečné pro ty, co třeba obchodují s vysokou pákou.

Indikátory

Na RSI nebyl ten propad hodnot tak hluboký jako u zlata, ale jinak je od té doby vývoj křivky indikátoru skoro identický. Technicky vzato nám to říká, že je trh se stříbrem o něco silnější. U MACD je vývoj též podobný, ale vychází z toho o něco silněji.

Závěr

Ta ABC korekční struktura je výborná příležitost a zároveň je to pro trh nanejvýš zdravé kvůli udržitelnosti expanzivního trendu. Čím agresivněji totiž trh je a struktura pak vypadá jako parabola, tak tím kratší dobu je expanze udržitelná.

Jestli se vlna C neuskuteční, tak to ponesu dost nelibě a odradilo by mě to od jakýkoliv úvah, co se týče vstupu do trhu. Emoce jsou přítomny a v důsledku toho se trhy nemusí zrovna chovat tak, jak by technicky dávalo smysl.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře