14.08.20 Technická analýza drahých kovů (stříbro) – Bude stříbro pokračovat v expanzi?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Grayscale zvažuje nové kryptoměnové produkty • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět krvácí, Bitcoin se krátce dostal pod 45 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin by se mohl propadnout...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Je to teprve týden, co jsem zpracoval velmi rozsáhlou analýzu na trh se stříbrem, takže pokud vám to ušlo, tak to jistě napravte. Budete lépe chápat aktuální situaci na trhu. Předevčírem byla zpracována po relativně krátké době i analýza na zlato, neboť se situace na trzích s těmito drahými kovy dynamicky měnila a bylo teď na místě se tomu zase věnovat.

Jak jsem avizoval, tak skutečně došlo k ke korekci, která byla na stříbře opravdu žádaná. Osobně jsem teda hádal, že k tomu dojde až na přelomu srpna/září, ale to již není až tak podstatné. Když totiž odhadujete blížící se korekci na trhu z indikátorů na vysokých časových rámcích, tak se těžko trefíte na den nebo i týden.

Aktuální situace na 4H TF komodity stříbro (CFD)

Počátek korekce můžeme vlastně datovat k 7. srpnu, neboť tu máme samozřejmě lokální vrchol. Avšak, že je to začátek pádu, šlo vydedukovat z toho, že svíce lokálního vrcholu má podobu shooting star. Následný pokles byl napřed slabší a dokonce se povedlo znova otestovat S/R level 29 USD/unce.

Nicméně, tento neúspěšný retest byl akorát potvrzení pro to, že býci nejsou nadále schopni vyvíjet dostatečný nákupní tlak. Posléze měl cenový pokles dost rychlý spád a po lokální dno to dělalo nějakých 21,5 %. Byl to tedy hodně nepěkný drop, který vyvolal kaskádu výprodejů. Silnější pozitivní reakce nastala až na supportu v levelu 23,784 USD/unce.

Pullback

Odraz byl na zmíněné podpoře velmi agresivní a dal se očekávat už jen díky kurzovému vývoji z konce července. Těch reakcí kurzu (pozitivních a negativních) tu nebyl marginální počet. Já jsem byl každopádně k tomu odrazu dost skeptický a zdálo se mi to pouze jako krátký pullback.

Vlastně si to myslím stále, protože vyšší časové rámce nejsou pročištěné ani náhodou.Aby k tomu došlo, tak potřebujeme alespoň 2-3 týdny trvající soustavný pokles. Sice byl ten drop dost strmý a zároveň hluboký, ale i tak to absolutně nestačilo. Zatím růst ovšem trvá a už se povedlo překonat S/R level 27 USD/unce. FOMO prostě zase jede na plné obrátky.

Jak neustále opakuji, tak emoce nesmíme ignorovat a obzvlášť ne v dobách, kdy značně s trhem hýbají (což se teď děje). Jakmile tedy cena spadla o takový ranec, tak to spousta lidí okamžitě považovala za příležitost.

Uvidíme ale, jak dlouho ten nákupní tlak vydrží, protože jestli uděláme bez hlubší korekce nové lokální high, tak je to FOMO na stříbru mnohem silnější, než jsem si původně myslel. A jestli lokální high definitivně překonáme, tak jdeme jistě ještě víc s cenou nahoru.

Indikátory

Dno hodnot RSI indikátoru je na cca 27 bodech a jak i vidíte vývoj křivky, tak to bylo skutečně extrémně agresivní. Bezesporu se trh na 4H časovém rámci pročistil víc než dost a tak se vytvořil prostor pro expanzi. Jinak, i aktuální momentum up je dle RSI dost silné.

Pád hodnot MACD podtrhává, jak silné negativní momentum trh měl. Indikátor se totiž propadl vcelku hluboko do záporných hodnot. Nyní ovšem máme po čerstvém bullish crossu, takže je expanze potvrzena.

Závěr

Je dost možné, že se pletu, co se týče té hlubší korekce. Možná opravdu nejde jen o obyčejný pullback a trh jde udělat vyšší lokální high. Jenomže my musíme vycházet z toho, co nám indikátory říkají – a dle nich to vypadá na mnohem větší pokles, aby došlo k onomu pročištění trhu.

Je ale dost možné, že díky aktuální nákupní horečce tržní zákony ještě krátce ustoupí a to nové lokální high stříbro udělá a ještě i něco k tomu si připíše navíc. Osobně jsem dost zvědavý na to, jak se nakonec zavře weekly svíce, protože to nám mnohé napoví. Jestli to bude mít dost váhavou podobu, tak to tak snadné nebude.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

8 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře