Vlády mohou zpomalit přijetí, ale bitcoin nakonec zvítězí: CFO SatoshiLabs

5
(4)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

„Vlády mohou zpomalit přijetí bitcoinu, ale bitcoin nakonec zvítězí. Bitcoin je nápad, jehož čas přišel, a nikdo s tím nemůže bojovat,“ řekl finanční ředitel SatoshiLabs.

Pokus o zákaz je “nejlepší” reklama

Štěpán Uherík, finanční ředitel SatoshiLabs, firmy stojící za hardwarovou peněženkou Trezor, je přesvědčen, že je vysoce nepravděpodobné, že by se vládám po celém světě jednoho dne podařilo zakázat používání soukromých peněženek.

„Je velmi nepravděpodobné, že by všechny země zakázaly necustodiální peněženky nebo jakýkoli jiný aspekt bitcoinové sítě peer-to-peer,“ uvedl Uherík.

Řeč je o peněženkách, včetně samotného Trezoru, které držitelům poskytují plnou kontrolu nad vlastněnou kryptoměnou. Vzhledem k tomu, že tyto bitcoinové peněženky uživatelům v podstatě umožňují “být svou vlastní bankou“, mnoho finančních regulátorů a bankovních institucí se začalo obávat potenciálních rizik spojených s těmito nástroji.

Tyto pokusy Uherik přirovnává k tomu, když v minulosti některé země zakazovaly věci jako kryptografie nebo torrenty.

„Přijímání těchto technologií pokračovalo v nezmenšené míře. V jistém smyslu jsou pokusy vlád zakázat určitou technologii dobrým marketingem pro tuto technologii,“ poznamenal.

CFO SatoshiLabs se o BTC nebojí

Uživatelé kryptoměn soukromé peněženky potřebují. Navíc je jejich zachování důležité i pro budoucnost bitcoinu jako takového ve své nativní formě.

Za připomenutí v této souvislosti stojí predikce bývalého bitcoinového vývojáře, že časem bude Bitcoin existovat pouze ve formě určitých derivátů či v tokenizované podobě na jiných blockchainech, zatímco mainnet může de facto zaniknout. Pro skalní komunitu bitcoinu je tato myšlenka noční můrou.

Soukromé peněženky navíc eliminují potřebu spoléhat se na třetí stranu, která by mohla zpronevěřit, zmrazit nebo zabavit kryptoaktiva uživatele. Právě to se nelíbilo třeba jedné velké bankovní asociaci v Rusku, která začátkem tohoto týdne navrhovala kriminalizovat některé případy použití necustodial peněženek. Kryptoměnová opozice však má zastoupení nejen v Rusku, ale také v EU i jinde ve světě.

Jakékoli snahy o zákaz peněženek bez spravující (třetí) strany by také vedly k silné reakci nevládních organizací na ochranu spotřebitelů, protože taková cenzura „nemá v civilizovaných zemích místo.“ Řekl to CFO SatoshiLabs s tím, že by stejně došlo pouze k částečnému omezení a „hardwarové a desktop peněženky by nebyly ovlivněny.“

Závěr

Finanční ředitel výrobce hardwarové peněženky Trezor tiší obavy kryptonadšenců ze sílících regulačních zásahů. Připomenul, že krypto není první technologie, kterou se některé vlády pokusily zakázat, ale v zásadě byly podobné snahy neúspěšné. Možnost určitého omezení přijetí bitcoinu a znepříjemnění života uživatelům však nevyloučil.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img