V čem se liší politika blockchainu v Číně a USA?

4.5
(6)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Čína oproti ostatním státům značně investuje do technologie blockchain, což z ní dělá technologického giganta. Jak ale postupují dvě supervelmoci při implementaci technologie blockchain do veřejného i soukromého sektoru?

Čína a blockchain

Mezi Spojenými státy americkými a Čínou se objevuje rozdíl ve způsobu, jakým dvě největší ekonomiky světa používají technologii blockchain. Koncem roku 2019 čínský prezident Si Ťin-pching uvedl, že Peking by měl usilovat o to, aby Čína zaujala vedoucí postavení v oblasti blockchainu.

Tím se spustila vlna vládních investic do rozvoje a implementace technologie blockchain nejen do státní správy. Přestože v Číně platí řada omezení týkajících se používání kryptoměn, čínská vláda je rozhodně pro technologii blockchainu.

Čínské využití blockchainu v sociálních službách neustále roste a ve všech odvětvích nyní představuje téměř polovinu veškerých blockchainových projektů na světě. V Pekingu se používá minimálně 140 blockchainových aplikací.

USA a blockchain

Zatímco v Číně se technologie blockchain stává nedílnou součástí jejich každodenního života, v USA narazily vládní projekty pro implementaci blockchainu na problémy. Americký hlasovací systém prostřednictvím blockchainu narazil asi nejvíce.

Americké státy chtěly zlepšit stávající hlasovací systém tím, že implementují technologii blockchain do hlasovacích aplikací. Těsně před volbami v roce 2020 požádala poštovní služba Spojených států o patent, který by využitl blockchain pro hlasovací systémy.

Hlasovací aplikace typu Voatz však selhaly v otázkách bezpečnosti. V několika testech byla aplikace snadno prolomena výzkumníky MIT. Kromě voleb se snaží zástupci jednotlivých států implementovat blockchain do tamní správy.

Ve státě Nevada, v okrese Washoe, se místní vláda rozhodla spolupracovat s blockchainovým startupem Titan Seal, aby umístila oddací listy na blockchain Etherea. Systém svateb, založených na blockchainu, se setkal s úspěchem i v několika dalších okresech.

Závěr

Zatímco Čína investuje obří sumy do implementace technologie blockchain, USA provádí testy blockchainových projektů. Čína v tomto závodu zatím jednoznačně vede.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

je pouze otazkou casu kdy cina bude vedoucim sveta ve vsech technologiich.
smutne na tom je ze si to malokdo uvedomuje – USA,EU a japonsko – starnouci a zkostnatele zeme!!!
kdo muze jeste cine sekundovat (konkurovat) je indie.

spot_img