Tron připravuje decentralizovanou burzu TRX Market

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

I přes přetrvávající bear market, který se nevyhnul ani kryptoměně Tron (TRX), nálada v dev týmu tohoto projektu neklesá. Právě naopak, vývojáři ve slušné periodicitě přinášejí další novinky, o kterých Justin Sun rád informuje na svém Twitter účtu.

TRON nabitý novinkami

Poslední měsíce byly pro TRON z hlediska vývoje úspěšné. Prošel si spuštěním MainNetu, uživatelé jej mohou mít uložený v hardwarové peněžence Ledger Nano S, Justin Sun oznámil koupi BitTorrentu a spustil TronWallet s bezplatnými transakcemi.

TRON nyní přichází s další zajímavou novinkou. Podle Justina Suna se v blízké budoucnosti můžeme těšit na jejich vlastní decentralizovanou burzu, která ponese název TRX Market.

TRX Market jako další Super Reprezentant?

Spolu s oznámením plánovaného vzniku TRX Marketu zveřejnil Sun i zprávu, že tým stojící za touto decentralizovanou burzou by se mohl stát jedním z 27 „Super Reprezentantů“. Ti mají za úkol udržovat celý ekosystém TRONU v chodu, respektive schvalovat transakce, přičemž jejich výběr probíhá ve volbách, kterých se mohou zúčastnit držitelé tohoto coinu. Aktuálně se o tuto pozici uchází i tým nedávno koupeného BitTorrentu.

Mohlo by vás zajímat: Seznam nejlepších blockchain prohlížečů, které stojí za vyzkoušení

Co všechno se bude dát obchodovat na TRX Marketu?

Představitelé TRONU zatím neuvedli, jaké kryptoměny, respektive tokeny, bude možné na TRX Marketu obchodovat. Přestože uživatele by jistě potěšilo zařazení stálic na poli kryptoměn (BTC, LTC, ETH atd.), objevují se názory, že plánovaná decentralizovaná burza bude zatím podporovat pouze TRC20 tokeny. Jde o tokeny fungující na podobné bázi jako ERC20, které jsou vytvářeny v síti Ethereum.

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

MainNet update a finální verze Tron Virtual Machine

Na konec tohoto měsíce, přesněji 30.srpna, připravil Tron aktualizaci svého MainNetu, přičemž dojde i ke spuštění finální verze Tron Virtual Machine (TVM). Beta verze TVM, která umožňuje bezproblémové připojení k jakémukoliv existujícímu vývojovému ekosystému, přičemž podporuje algoritmus Delegated Proof of Stake (DPoS), byla spuštěna v červnu tohoto roku. Podle Justina Suna, konečná aktualizace MainNetu a spuštění plné verze TVM umožní síti TRON být až 80ti násobně rychlejší než konkurenční Ethereum blockchain.

Závěr

Výše uvedené inovace jsou výbornou zprávou pro všechny fanoušky této platformy. Zvýšení rychlosti sítě, postupné volby spolehlivých „Super Reprezentantů” a plánování decentralizované burzy jsou jasným příslibem úspěchu pro tuto síť. Vždyť vezměme v úvahu fakt, že jen nedávno byl TRON vyvíjen na blockchainu Etherea a dnes už má vlastní síť. Její sílu a stabilitu jasně podtrhuje zmíněný TVM, či zmiňovaná významná akvizice komunikačního protokolu pro sdílení souborů – BitTorrentu.

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro Vás připravil Dalibor.

Zdroj:
ethereumworldnews.com
bitcoinexchangeguide.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img