Seznam nejlepších blockchain prohlížečů, které stojí za vyzkoušení

0
[Nepotvrzeno] Polští vyšetřovatelé zabavili $ 400 milionů - Bitfinex zapletený do podvodu?

Blockchain prohlížeče jsou neoddělitelnou součásti kryptoměn. Stejně jako digitální měny i oni se během své existence vyvíjely a dnes mohou poskytovat uživatelům mnoho užitečných informací nejen o transakcích nebo zůstatcích na jednotlivých adresách / peněženkách. V tomto článku uvádíme seznam nejzajímavějších blockchain explorerů, které byste měli používat.

Od roku 2010, kdy vznikl první blockchain explorer, už uběhla dlouhá doba. Zatímco na počátku jeho existence, kdy převážná většina vlastníků kryptoměn využívala tuto službu většinou na kontrolu průběhu transakcí, které odesílali či přijímali, nebo k ověření aktuálního účetního stavu konkrétní adresy, dnes tyto prohlížeče poskytují zdaleka více informací. V podstatě jde o Google pro kryptoměny. Jen s tím rozdílem, že v tomto případě se dopátráte ke všem historickým datům.

Blockchain.com

Blockchain.com. Jasná jednička ve vyhledávání, co se týče návštěvnosti. Asi nejznámější explorer poskytuje svým návštěvníkům základní údaje, přičemž vyhledávat je možné na základě bloku či adresy. V jednoduché a přehledné tabulce zobrazuje krom jiného i číslo posledních vytěžených bloků, čas, kdy byly vytěženy, počet transakcí a BTC, které obsahovaly, či pool, jenž ho vytěžil.

Rovněž nabízí statistiky týkající se počtu transakcí, hash rate a marketcap za posledních 24 hodin. Jako bonus umožňuje vytvořit peněženku, přičemž uživatelské prostředí, jakož i samotný proces jejího generování, jsou vskutku jednoduché, o čemž svědčí již více než 26 milionů peněženek, jež zde byly vytvořeny.

Mohlo by vás zajímat:  Čína využije blockchain na monitorovaní osob

Blockchair

Blockchair je blockchainový vyhledávací a analytický nástroj podporující kryptoměny Bitcoin, Bitcoin Cash a Ethereum. Svým návštěvníkům umožňuje filtrovat a třídit bloky či transakce na základě různých kritérií. Rovněž poskytuje i možnost fulltextového vyhledávání. Aktuálně je z hlediska možností zadávání různých vyhledávacích parametrů tato stránka bezkonkurenční.

Tokenview

Tokenview.com, který byl vyvinut čínským týmem teprve začátkem tohoto roku, nabízí možnost vyhledávání adres a transakcí pro široké množství coinů. Mimo těch nejběžnějších jako Bitcoin, Ethereum a Litecoin nabízí i přehled kryptoměn jako DASH, OmiseGO, Zcash či Dogecoin. Zajímavostí je i implementace grafu z Bitfinexu, který je ale bohužel v čínštině. Kromě výše zmíněných možností disponuje Tokenview i sekcí nazvanou CoinBasic, v níž stručným popisem vysvětluje princip a fungování dané měny. Součástí přehledu každé kryptoměny je také seznam nejbohatších adres.

Tip: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Etherscan

Přestože existuje řada slušných ethereových explorerů, Etherscan.io se dá považovat za nejoblíbenější. Poskytuje možnost vyhledávání adres smart kontraktů, sledování gas price či ověřování zůstatků tokenů na adresách majitelů. Také nabízí ucelený přehled všech ERC20 tokenů, přičemž v přehledné tabulce k nim kromě základních informací přiřazuje i jejich cenu, procentní změnu jejich hodnoty nebo zobchodovaný objem za posledních 24 hodin. Přidanou hodnotou je určitě i „mining“ kalkulačka a DEX tracker.

Závěr

Přestože blockchain prohlížečů existuje velké množství, v případě, že držíte nebo obchodujete kryptoměny zmíněné v článku výše, námi uvedené stránky stojí určitě za vyzkoušení. Vyhledávání transakcí nebo ověřování zůstatku v peněžence by mělo patřit k základnímu vzdělání každého, kdo se o tuto problematiku alespoň trochu zajímá.

Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru videí na našem YouTube kanálu.

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Dalibor.

Zdroje:
bitcoin.com
coinsutra.com
cryptominded.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na