Výrobci peněženky Trezor pravděpodobně unikly emailové adresy zákazníků

4.9
(7)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Česká společnost SatoshiLabs, vyrábějící hardwarové peněženky Trezor, aktuálně vyšetřuje potenciální únik dat. Na emaily jejich klientů začaly chodit phisingové maily, které je vybízejí k instalaci aplikace z domény trezor.us. Oficiální doména je ale trezor.io.

SatoshiLabs vyšetřuje rozsah narušení a doporučuje uživatelům neklikat na odkazy z neautorizovaných zdrojů, aby byla zajištěna jejich bezpečnost. Josef Tetek, ambasador značky Trezor, potvrdil, že o phishingové kampani ví a nastínil pokračující úsilí společnosti v boji proti takovým hrozbám. Útok ohlásil vyšetřovatel blockchainu ZachXBT prostřednictvím svého kanálu na Telegramu. Hlášení uživatelů lze ale nalézt i na dalších sociálních sítích.

Trezor aktivně bojuje proti podvodníkům

Trezor v průběhu let bojoval s mnoha pokusy o phishing. Společnost udržuje černou listinu podvodných stránek v reálném čase a vede uživatele k identifikaci podvodů. V minulosti také varovala své uživatele před novým phishingovým útokem zaměřeným na jejich tokeny pokusem ukrást jejich soukromé klíče. V roce 2020 utrpěla konkurenční hardwarová peněženka Ledger masivní únik dat, kdy útočníci veřejně odhalili osobní údaje více než 270 000 zákazníků Ledgeru.

Závěr

Hardwarové peněženky, jako například Trezor, jsou známé svými pokročilými funkcemi a vysokou mírou zabezpečení. Přesto phishing zůstává významnou hrozbou i pro jejich uživatele. Útočník může uživatele oklamat, aby sami kompromitovali svoje peněženky nebo soukromé klíče. Nejslabším článkem peněženky se tak stává samotný její uživatel.

Opatrnost je samozřejmě nutná, ať využíváte hardwarové nebo softwarové peněženky. Riziko hrozí i v případě, že necháváte svoje kryptoměny uložené na burze nebo směnárně. Množství odcizených kryptoměn každý rok rapidně stoupá. Jen za loňský rok vzrostl počet phisingových útoků o 40 %. Dávejte pozor na co nejen v mailu klikáte.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img