[Souhrn článků] + Tom Lee předpovídá v letošním roce růst ceny bitcoinu na 150 000 USD

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Tom Lee předpovídá v letošním roce růst ceny bitcoinu na 150 000 USD

Tom Lee, výzkumný šéf společnosti Fundstrat a analytik, očekává, že cena bitcoinu dosáhne v roce 2024 úrovně 150 000 dolarů. V nedávném rozhovoru pro zpravodajský portál CNBC zdůraznil, že Bitcoin je stále v rané fázi růstového cyklu. Jeho optimismus je podpořen změnami v makroekonomickém prostředí Spojených států a měkčím postojem Federálního rezervního systému k úrokovým sazbám. [1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

23.5.2024 Přehled trhu: Bitcoin se snaží prorazit na vyšší ceny. Přichází korekce na drahých kovech?

Bitcoin se pokouší o růst nad 70 000 USD. Kandidát na amerického prezidenta spekuluje na meme akciích. Drahé kovy teď čeká menší korekce před dalším růstem. Zlato po dosažení 2450 USD za unci lehce klesá. Výnosy amerických dluhopisů klesají.

Cena bitcoinu posílila o 27 %, odraz od rezistence. Růst pohání spekulace na možné schválení ETF pro Ethereum

Bitcoin v pondělí večer začal strmě růst, což bylo poté i poháněno spekulacemi na možné schválení ETF pro Ethereum. Cena bitcoinu se v závislosti na to dostala na nejvyšší úrovně za předešlých několik týdnů. Trh se proto vymanil ze vzorce chování, kdy každý cenový odraz ode dna čelil prodejnímu tlaku, který cenu výš nepustil.

Krypto výhled: Prorazí bitcoin na nová cenová maxima? Spotové ETF pro ethereum a rozbor fundamentu

V dalším streamu se sejde Jaroslav Jarolím a Kamil Pošvic, kde budeme tentokrát věnovat čas rozboru současného fundamentu kryptoměnového trhu. Prorazí bitcoin na nová cenová maxima? Dojde ke schválení spotového ETF pro ethereum? A pokud ano, jaký to bude mít vliv na cenu?

Trhy pod lupou: Inflace uklidnila trhy a meme akcie opět na scéně. Bitcoin a čínské akcie na silné růstové vlně

Nejsledovanějším údajem uplynulého týdne byla samozřejmě inflace. Investoři se obávali především nepříjemného překvapení v podobě jejího rychlejšího růstu. To se však nestalo. Dubnová inflace dosáhla v USA 3,4 %. Je to o trochu méně než předchozí měsíc (3,5 %). Výsledek byl samozřejmě přijat s velkým optimismem. Nejhorší varianta v podobě utahování měnové politiky je zažehnána.

Kryptoměny a kryptofirmy

Bitcoinové deriváty naznačují potenciální růst nad 73 tisíc dolarů

Údaje o derivátech bitcoinu naznačují prostor pro další růst ceny v nadcházejících týdnech, zatímco šance na schválení Ethereum ETF rostou.

Těchto sedm akcií tvoří 84 % akciového portfolia Warrena Buffetta v hodnotě 336 miliard dolarů

Investoři se mohou dozvědět mnoho o strategii Warrena Buffetta pouhým pohledem na seznam nejlepších akcií společnosti Berkshire Hathaway.

Zde jsou čtyři důvody, proč se cena bitcoinu stále drží na úrovni 70 000 dolarů

Vzorce technických grafů naznačují, že by bitcoin mohl v následujících týdnech zaznamenat další růstové impulsy. Vychází to z předchozích býčích cyklů.

Michael Burry, prorok velké finanční krize, sází na zlato. Nakoupil ETF za 10 milionu dolarů

Přestože je zlato často kritizováno jako zastaralý přežitek, zdá se, že se o něj miliardáři začínají zajímat.

MicroStrategy díky důvěře investorů překonává Bitcoin

MicroStrategy výrazně překonala výkon bitcoinu za poslední rok. Investoři věří v její vedení, strategii zadlužování za účelem nákupu více BTC a potenciál růstu nad rámec jejích kryptoměnových aktiv.

BlackRock předpovídá novou vlnu institucionálních peněz do bitcoinových ETF

Robert Mitchnick, vedoucí oddělení digitálních aktiv společnosti BlackRock, očekává novou vlnu investic do bitcoinových ETF. Ta by měla přijít zejména ze strany velkých finančních subjektů, jako jsou státní investiční fondy, penzijní fondy či nadační fondy.

Kdy dosáhne cena zlata 2 500 dolarů?

Podle Jamese Stanleyho, hlavního stratéga společnosti Forex.com, se ceny zlata vymanily z krátkodobé medvědí technické formace. Žlutý kov je připraven opět překonat svá historická maxima.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Pro další obsah se neváhejte přidat také na náš oficiální server KRYPTOMAGAZIN CZ

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img