BlackRock předpovídá novou vlnu institucionálních peněz do bitcoinových ETF

5
(7)

Robert Mitchnick, vedoucí oddělení digitálních aktiv společnosti BlackRock, očekává novou vlnu investic do bitcoinových ETF. Ta by měla přijít zejména ze strany velkých finančních subjektů, jako jsou státní investiční fondy, penzijní fondy či nadační fondy.

Mitchnickova předpověď přichází navzdory nedávné pauze po konzistentním přílivu do spotových bitcoinových ETF. Bez ohledu na to výkonný ředitel společnosti BlackRock naznačil, že “po současném útlumu bude pravděpodobně následovat nová vlna od jiného typu investorů”.

Mitchnick se během rozhovoru podělil o postřehy týkající se obnoveného dialogu kolem Bitcoinu:

Mnoho z těchto zainteresovaných firem – ať už mluvíme o penzijních fondech, nadačních fondech, státních investičních fondech, pojišťovnách, jiných správcích aktiv, rodinných kancelářích – vede průběžné pečlivé a výzkumné rozhovory. My hrajeme roli z hlediska vzdělávání.

V centru pozornosti jsou ETF na Bitcoin a Ethereum

Od svého schválení na začátku tohoto roku zaznamenaly spotové bitcoinové ETF značný zájem. V těchto produktech tak bylo nashromážděno více než 76 miliard USD. Bitcoinový ETF společnosti BlackRock, IBIT, nashromáždil aktiva ve výši 17,2 miliardy USD. Pro srovnání, fond Bitcoin Trust společnosti Grayscale, nyní drží aktiva v hodnotě přibližně 24,3 miliardy dolarů.

Nárůst aktiv do IBIT je částečně způsoben právě převody z produktu Grayscale. Dále se jedná o přesuny z dražších ETF v Kanadě a Evropě a převody z ETF s bitcoinovými futures.

Mitchnick nicméně zdůraznil, že společnost BlackRock se nezaměřuje pouze na to, aby se stala předním poskytovatelem spotových bitcoinových ETF, ale upřednostňuje vzdělávání klientů a komplexní správu aktiv. Firma navíc rozšiřuje své iniciativy v oblasti digitálních aktiv, což dokazuje její nedávná žádost o ETF Ethereum.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i zde na KMC. V době psaní článku se cena Bitcoinu pohybuje na 71 247 USD a cena Etherea na 3 766 dolarech.

Tento krok následuje po tom, co generální ředitel Larry Fink ocenil transformační potenciál tokenizace, která představuje “tradiční aktiva na blockchainech“.

Strategická expanze společnosti BlackRock do oblasti digitálních aktiv

Odborníci na trh tvrdí, že plánované spuštění etherového burzovně obchodovaného fondu (ETF) společností BlackRock ještě více zdůrazňuje potřebu vzdělávání klientů. Investoři mohou také zpochybnit potřebu dalšího krypto ETF.

Mitchnick zdůraznil, že společnost BlackRock pohlíží na digitální aktiva ze tří zásadních hledisek. Tyto složky jsou považovány za vzájemně propojené, přičemž každá z nich informuje o strategiích firmy.

Když přemýšlíme o tomto prostoru, vidíme potenciál digitálních aktiv ve prospěch našich klientů a kapitálových trhů. Zaměřujeme se na tři oblasti: kryptoaktiva, stablecoiny a tokenizaci. A tyto pilíře jsou vzájemně propojené.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img