Kdy dosáhne cena zlata 2 500 dolarů?

3
(2)
Šimon Černík
Šimon Černík
Velký fanoušek Bitcoinu, filmový nadšenec, student vysoké školy v Brně, tvůrce audiovizuálního obsahu.

Podle Jamese Stanleyho, hlavního stratéga společnosti Forex.com, se ceny zlata vymanily z krátkodobé medvědí technické formace. Žlutý kov je připraven opět překonat svá historická maxima.

„Ceny zlata se minulý týden velmi výrazně vymanily z klesající klínové formace, napsal Stanley. Na začátku dubna ceny zlata stoupaly vzhůru a nakonec zatlačily týdenní ukazatel RSI do hluboce překoupené oblasti.

Uvedl, že když se ceny zlata neudržely nad úrovní 2 400 USD za unci, vyvolalo to silný pullback. Ten cenu zlata v relativně krátké době srazil o 100 USD.

„Ale stejně jako se býkům nepodařilo získat podporu nad úrovní 2 400 dolarů, medvědi se snažili získat podporu pod úrovní 2 300 dolarů, řekl Stanley. Došlo k jedinému dennímu uzavření pod touto cenou, ale v následujících dnech se kupující vrátili, aby udrželi podporu nad touto úrovní.

Stanley uvedl, že právě tato cenová akce vytvořila na denním grafu strukturu klesajícího klínu. Dale řekl: „Prodejci projevovali větší agresivitu na maximech nebo v blízkosti rezistence, ale náhle projevili pasivitu v blízkosti minim nebo v oblasti podpory.

Důležité úrovně supportu pro zlato

Stanley si všiml dalšího technického vzorce, který vyplynul z poklesu ceny, který byl pozorován tento týden: Fibonacciho retracement.

„Vezmeme-li dubnové maxima ke květnovým minimům, dostaneme 61,8% Fibonacciho retracement na úrovni 2 372,68 USD, uvedl. Právě to pomohlo udržet páteční maxima, než se objevil pullback.

Stanley uvedl, že pullback probíhal až k úrovni 38,2% retracementu. „Ta se nachází na úrovni 2 336,31 USD a tato cena pomohla udržet minima v pondělí a v úterý, načež se býci vrátili, řekl. To pak vedlo k pauze na úrovni 61,8 %, po níž následovalo prodloužení až na úroveň 76,4 % retracementu na 2 395,18 USD. A ta zatím drží maxima pro tento týden.

Dodal, že pullback z této úrovně zatím drží support na opětovném otestování podpory na předchozí rezistenci, na stejné úrovni 61,8% retracementu 2 372,68 USD.

Stanley uvedl, že velkou otázkou je, zda mají býci dostatek síly k tomu, aby se dostali na týdenní uzavírací úroveň nad 2 400 USD, což se páru XAU/USD zatím nepodařilo.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vasyl
Hodnocení článku :
     

Zítra dosáhne 2500

spot_img