Zde jsou čtyři důvody, proč se cena bitcoinu stále drží na úrovni 70 000 dolarů

5
(1)

Vzorce technických grafů naznačují, že by bitcoin mohl v následujících týdnech zaznamenat další růstové impulsy. Vychází to z předchozích býčích cyklů.

Bitcoin poprvé po šesti týdnech vzrostl nad úroveň 70 000 dolarů. Zde je důvod, proč měli obchodníci nakoupit pokles bitcoinu pod 70 000 USD.

Sazby financování bitcoinu stoupají na šestitýdenní maxima

Bitcoin 20. května vzrostl na šestitýdenní maximum 71 401 USD. Tato cenová úroveň nebyla podle společnosti TradingView zaznamenána od 9. dubna.

S tím, jak se bitcoin zotavil nad psychologickou hranici 70 000 dolarů, začala stoupat i míra financování. Podle společnosti Coinglass vzrostla míra financování bitcoinu na 0,0187 %. Jedná se o nejvyšší dosaženou úroveň od 9. dubna, což naznačuje, že většina obchodníků je na BTC long.

Kladná míra financování v podstatě naznačuje, že obchodníci, kteří zaujímají dlouhé pozice v bitcoinu (kupující), upřednostňují využití pákového efektu.

Před rally bitcoinu na 70 000 USD se míra financování za poslední měsíc držela pod hranicí 0,01 %. To naznačuje, že nakupčí bitcoinu získávají větší důvěru.

Technické údaje o ceně BTC upřednostňují další růst

Čtyřhodinový graf ceny bitcoinu nedávno vytvořil inverzní vzorec head-and-shoulders, který obchodníci používají k identifikaci obratu trendu z medvědího na býčí.

Podle populárního kryptoanalytika Moustache, který ve svém příspěvku z 21. května X napsal, že inverzní formace head-and-shoulders by u bitcoinu mohla signalizovat další vzestupnou dynamiku:

Včera jsem vám řekl, že uvidíme velkou zelenou svíčku pro $BTC. Doufám, že jste mě poslouchali? Nikdy nezapomínejte na inverzní pattern head-and-shoulders. Altcoiny budou následovat.

– Moustache, zdroj: x.com

Bitcoinový graf opakuje své fraktály

Fraktály se vztahují k technickým vzorům grafů, které se opakují na více časových rámcích. A taky na grafech bez ohledu na to, jak daleko obchodníci oddálí cenovou akci podkladového aktiva.

Z pohledu fraktální analýzy vypadá současná rally Bitcoinu na týdenním grafu podobně jako rally v listopadu 2021. Tehdy cena BTC vzrostla z 31 000 dolarů v červenci na 69 000 dolarů v listopadu.

Pokud by se vzorce na grafu opakovaly, mohl by mít bitcoin v nadcházejících týdnech větší momentum k růstu.

Podle populárního kryptoanalytika Jelleho je navíc trajektorie ceny bitcoinu podobná býčímu runu z roku 2017:

Bitcoin pokračuje ve stejné cestě jako v býčím runu v roce 2017. Turbulentní atmosféra kolem maxim předchozího cyklu přetrvává. Ale jakmile tuto atmosféru přejdeme, bude to plynulý postup vzhůru.

– Jelle, zdroj: x.com

Přílivy do Bitcoin ETF jsou opět kladné

Po třech týdnech čistých záporných odlivů institucionální příliv do spotových Bitcoin ETF ve Spojených státech zaznamenal dva po sobě jdoucí týdny kladných přílivů.

Americká Bitcoin ETF nashromáždila v předchozím týdnu podle serveru Dune více než 200 milionů dolarů. V týdnu od 6. května více než 413 milionů dolarů.

Podle údajů společnosti Farside Investors zaznamenala 20. května Bitcoin ETF pozitivní příliv v hodnotě více než 235 milionů dolarů. To je více než čistý příliv v předchozím týdnu.

Institucionální příliv kapitálu byl významnou součástí současné rally bitcoinu na nová historická cenová maxima.

Do 15. února tvořila Bitcoin ETF přibližně 75 % nových investic do bitcoinu, když překonal cenovou hranici 50 000 dolarů.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img