Cena bitcoinu posílila o 27 %, odraz od rezistence. Růst pohání spekulace na možné schválení ETF pro ethereum

4
(12)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin v pondělí večer začal strmě růst, což bylo poté i poháněno spekulacemi na možné schválení ETF pro ethereum. Cena bitcoinu se v závislosti na to dostala na nejvyšší úrovně za předešlých několik týdnů. Trh se proto vymanil ze vzorce chování, kdy každý cenový odraz ode dna čelil prodejnímu tlaku, který cenu výš nepustil.

Trhy fungují jako drůbež na zahrádce. Stačím jim něco nového předhodit a hned po tom jdou. Ať jsou to roaring kitty a nebo růst odhadů analytiků, že dojde ke schválení spotového ETF pro ethereum. Když tyhle návnady splní určité podmínky, algoritmy a reální lidé se toho chytnou.

Stream: Jaký bude mít vliv na ceny spotové ETF pro ETH?

Ethereum posílilo o 20 % po nových odhadech

Ethereum cenově vystřelilo o 20 %, když se objevily zprávy, že by spotové ETF mohlo být pro tuto kryptoměnu schváleno. Původně se předpokládalo, že šance na schválení ze strany SEC (regulační orgán) jsou minimální. Poté ovšem byl zveřejněn odhad, že pravděpodobnost schválení je až 75 %.

V důsledku toho reagovaly ceny na celém kryptoměnovém trhu. A to hlavně na ethereu, které posílilo o cca těch 20 %. Informace má základ v tom, že analytici James Seyffart a Eric Balchunas, změnili svoje odhady pravděpodobnosti schválení spotových ETF pro ethereum. Z 25 % navýšili odhad rovnou na zmíněných 75 %. Bloomberg je jeden z nejlepších analytických zdrojů, takže zpráva je proto brána velmi vážně.

Jak vyplývá z mého tweetu, termín pro schválení VanEck ETF je dnes. Jestli ho schválí, pravděpodobně schválí všechny nebo většinu ostatních žádostí. Jestli ke schválení dojde, bude to významná vzpruha pro celý krypto svět. Nikoliv jenom pro bitcoin. Dokážu si představit, že v následných týdnech, hlavně ethereum, udrží severní směr.

Hodně by to mohlo pomoci i altcoinům, protože by se do budoucna dalo spekulovat na schválení jiných ETF.

Info
Chceš být v obraze ohledně trhů a ekonomiky? Sleduj můj profil na Xku.

Cena bitcoinu posílila 27 %

Bitcoin dokáže i v této době dost divy. Cena od lokálního minima z tohoto měsíce posílila o 27 %. Za více jak tři týdny jde skutečně o úctyhodný výkon. Největší cenový zisk si trh připsal v pondělí, za jediný obchodní den skoro 8 %. Trh se v důsledku toho dostal až do těsné blízkosti historických maxim. Tedy k cenovým úrovním, které jsou kolem 72 000 dolarů. Jak vyplývá z grafu, máme zde evidentně rezistenci.

Když se podaří rezistence překonat, máme v podstatě otevřenou cestu na mnohem vyšší ceny. Jak často zaznívá, psychologická hladina 100 000 dolarů za bitcoin se posléze jeví jako reálná. Je ovšem třeba, aby došlo k přesvědčivému průlomu. To znamená, že cena musí překonat pásmo 72 000-74 000 dolarů. Zůstat nad řečeným pásmem, případně ho otestovat a posléze pokračovat ve stabilním růstu.

Pozvánka na dnešní stream: Je lepší bitcoin nebo zlato?
Dnes večer budu debatovat s Jiřím Tylečkem a Petrem Novotným na kanálu XTB. Je lepší zlato nebo bitcoin? Porostou tato aktiva i nadále? Link na kanál XTB, kde bude probíhat stream.

Závěrem: Bitcoin má určitě šanci na průlom

Cena bitcoinu je na nejvyšších úrovních od začátku dubna. Ještě nedávno to spíše vypadalo, že si cena půjde vybrat 52 000 dolarů, ale nakonec jsme se vrátili zpátky k ATH. Podotýkám, že dokud jsme v tom stranovém boxu, býci se nemají čeho obávat. Když dojde k průlomu skrze horní hranici boxu, může z toho vzejít agresivní rally.

Jak ovšem často podotýkám, na trzích nic není jistého. Počítejte s rizikem a buďte jednoduše opatrní. Respektive mějte plán, abyste riziko snižovali.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Bart

Velmi emotivní článek o něčem, co se děje už mnoho tydnu. Tedy stranovy pohyb mezi dvěma velkými rezistencem8 kolem 70its a 62tis.

Není třeba z toho dělat myslím senzaci. Ono se to nespíš zase propadne a pak zase odrazi dole :).

spot_img