MicroStrategy díky důvěře investorů překonává Bitcoin

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

MicroStrategy výrazně překonala výkon bitcoinu za poslední rok. Investoři věří v její vedení, strategii zadlužování za účelem nákupu více BTC a potenciál růstu nad rámec jejích kryptoměnových aktiv.

MicroStrategy nad bitcoinem

MicroStrategy (MSTR) vykázala za poslední rok mnohem lepší výkon než Bitcoin. Akcie MSTR vzrostly o více než 500 % během jednoho roku a o 150 % od začátku roku, a dosáhly hodnoty přibližně 1 279 dolarů za akcii k 21. květnu. Ve srovnání s tím cena bitcoinu vzrostla o 166 % za rok a přibližně o 60 % od začátku roku.

Důvěra investorů v MicroStrategy se odráží v jejím prémiovém hodnocení oproti Bitcoinu. Toto hodnocení je důsledkem důvěry ve vedení společnosti, její strategii využití dluhu k nákupu více Bitcoinu a potenciálu růstu nad rámec hodnoty samotných kryptoměnových aktiv.

V prvním čtvrtletí roku 2024 MicroStrategy vykázala příjmy ve výši 115,2 milionu dolarů, což je méně než očekávání analytiků, kteří předpokládali 121,73 milionu dolarů. To představuje meziroční pokles o 5,5 %. Společnost také vykázala čistou ztrátu 53,1 milionu dolarů, neboli 3,09 dolaru na akcii, což je ostrý kontrast k čistému zisku 461,2 milionu dolarů, neboli 31,79 dolaru na akcii, vykázanému ve stejném období loňského roku.

MicroStrategy také hlásí čistý dlouhodobý dluh ve výši 3,55 miliardy dolarů, který je možné splácet pomocí peněžních toků generovaných základním obchodním modelem společnosti. Firma nyní vyvíjí řešení decentralizované ID založené na bitcoinu, což je zjevně snaha zvýšit příjmy v nadcházejících čtvrtletích.

Od roku 2021 vzrostla hodnota BTC na akcii MicroStrategy o 50 %. V březnu 2021 držela společnost 91 064 BTC s 11,3 miliony vydaných akcií, což odpovídá přibližně 0,008059 BTC na akcii. Do prosince 2022 zvýšila své podíly na 132 500 BTC s 11,5 miliony vydaných akcií, což zvýšilo hodnotu BTC na akcii na přibližně 0,011522.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 69 717 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se pro více informací přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img