Bitcoinové deriváty naznačují potenciální růst nad 73 tisíc dolarů

4.5
(2)

Údaje o derivátech bitcoinu naznačují prostor pro další růst ceny v nadcházejících týdnech, zatímco šance na schválení Ethereum ETF rostou.

Kryptoměna zaznamenala výrazný vzestup, během 24 hodin posílila o 8,5 % a 21. května dosáhla 71 926 USD. Tento pohyb posunul bitcoin jen o 2,5 % níže, než je jeho historické maximum. BTC deriváty navíc vykazují příznivé podmínky pro překonání historických maxim v následujících týdnech.

Zdá se, že 4% denní skok ceny BTC je podpořen rostoucím optimismem kolem šancí na schválení amerického spotového fondu obchodovaného na burze (ETF) Ethereum a obecným trendem na trhu, který hledá ochranu před inflací. Tento trend rovněž v tomto týdnu vyhnal zlato a index S&P 500 na nová historická maxima.

Deriváty bitcoinu jsou relativně optimistické

Růst hodnoty bitcoinu také vyvolal nárůst poptávky po dlouhých pozicích prostřednictvím měsíčních futures. Za typických tržních podmínek nesou tyto deriváty prémii 5 až 10 % nad spotovou cenou, aby kompenzovaly prodloužené období vypořádání.

Údaje ukazují, že se prémie vyšplhala na 14 %, což je nejvyšší hodnota za posledních pět týdnů. To svědčí o mírném býčím sentimentu. Zkoumání trhu s opcemi poskytuje užitečný vhled do pochopení dalších dynamik. 25% delta skew pomáhá odhadnout vliv pákového efektu na nedávné cenové trendy. Trh nadšený z rostoucích cen obvykle vykazuje -7% skew, protože se put (prodejní) opce stávají levnějšími.

Současná hodnota -8 % odráží zdravý sentiment na trhu, zejména s ohledem na to, že cena BTC vzrostla za 19 dní o 23 %, zatímco trh s opcemi zůstal relativně stabilní.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img