Robert Kennedy, kandidát na prezidenta USA, označil bitcoin jako bezpečné útočiště

5
(4)

Kryptoměny i nadále získávají na popularitě a někteří obhájci navrhují, že by mohly veřejnosti nabídnout únikovou cestu před nebezpečím finančních bublin. Mezi tyto zastánce patří i Robert Kennedy, kandidát na prezidenta USA. Ten vysvětluje, že bitcoin (BTC) a další kryptoměny fungují na decentralizované síti, která je méně zranitelná vůči volatilitě trhu a vládním politikám.

Bitcoin jako úniková cesta pro případ finančních bublin

Svět financí se s nástupem kryptoměn změnil a i nadále rychle vyvíjí. Americká vláda se chystá, ve svém “zvláštním” přístupu ke kryptoměnovému průmyslu, spustit FedNow. Jde o platební systém, fungující v reálném čase a podporovaný verzí digitální měny centrální banky (CBDC).

Tato digitální aktiva čelí (nejen) v USA kritice ze strany politiků i soukromých subjektů. Mnozí z nich si uvědomují jejich nebezpečí a varují, že CBDC umožní vládě zneužívat svou moc a potenciálně narušovat soukromí občanů.

Robert Kennedy Jr. v této souvislosti obhajuje používání kryptoměn, jako je Bitcoin, jako alternativy k tradičnímu finančnímu systému. Kennedy naznačuje, že kryptoměny nabízejí veřejnosti únikovou cestu, až současná “finanční bublina” nevyhnutelně splaskne.

Kennedy dále nastínil své obavy ohledně měnové politiky Federálního rezervního systému (Fed) a jeho vztahu s velkými bankami. Kennedy tvrdí, že údajné “spolčení” Fedu s velkými bankami vedlo za posledních 15 let k vytištění 10 bilionů dolarů, z čehož profitovali na úkor veřejnosti především tzv. “banksteři”.

Řešením je bitcoin

Argumentace Roberta Kennedyho je založena na potenciálu bitcoinu poskytnout veřejnosti únikovou cestu před nebezpečím finančních bublin. Tento argument je rovněž založen na myšlence, že kryptoměny jako Bitcoin fungují mimo tradiční finanční systém a nepodléhají stejným rizikům a zranitelnostem.

Tradiční finanční systém se vyznačuje centralizovanou kontrolou a regulací. To jej může činit zranitelnějším vůči faktorům, jako je inflace, volatilita trhu a vládní politika. Bitcoin naproti tomu funguje na decentralizované síti, takže je k těmto rizikům méně náchylný.

Zatímco však Kennedy považuje Bitcoin za potenciální pojistku proti finanční nestabilitě a způsob, jak ochránit bohatství v době ekonomické nejistoty, americká vláda i nadále pokračuje ve svých krocích proti kryptoměnovému odvětví.

Chce americká vláda zničit kryptoměnový průmysl?

Začíná být jasné, že zájem americké vlády o vytvoření CBDC vyvolává obavy z možných dopadů na občanské svobody a soukromí. Pro Kennedyho je CBDC považována za konečný mechanismus sociálního dohledu a kontroly, kdy vláda bude mít bezprecedentní přístup k finančním transakcím a osobním informacím lidí.

V příspěvku amerického prezidentského kandidáta jsou citovány i argumenty známého kryptoinvestora Nicka Cartera. Podle něj Bílý dům zorganizoval koordinované úsilí o potlačení vznikajícího odvětví. Pomocí různých vládních agentur pak donutil banky, aby kryptoměnovým společnostem zavřely dveře.

Závěr

Kennedy a další zastánci mohou považovat kryptoměny za potenciální řešení problémů tradičního finančního systému. Kroky vlády ovšem naznačují, že je stále třeba překonat značné regulační a právní překážky. Pak se snad kryptoměny skutečně stanou mainstreamovou alternativou tradičního finančního systému.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img