Giancarlo: CBDC by měla chránit soukromí, ne být nástrojem pro sledování

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bývalý předseda Komise pro obchodování s komoditami (CFTC) Christopher Giancarlo tvrdí, že digitální měny vydané centrální bankou (CBDC) by měly být navrženy tak, aby chránily soukromí uživatelů, nikoli k tomu, aby se staly nástrojem pro sledování finančních transakcí. Co dalšího bývalý předseda CFTC prohlásil?

CBDC jako sledovací nástroj?

Giancarlo v nedávném rozhovoru pro portál The Hill uvedl, že mnoho zemí se už zabývá návrhem vlastních CBDC a že se jedná o zásadní otázku, jak budou tyto měny navrženy. Podle něj by měly být navrženy tak, aby zajišťovaly soukromí a anonymitu uživatelů.

Bývalý předseda CFTC tvrdí, že Spojené státy by měly být v čele vývoje digitálních měn vydané centrální bankou a měly by se zaměřit na to, aby se staly “mincemi svobody” namísto “mincí dohledu“.

Christopher Giancarlo dále tvrdí, že opatření proti praní špinavých peněz (Anti-Money Laundering) a KYC (Know Your Customer) jsou zastaralá a z ústavního hlediska diskutabilní. Pokud by tak měla nastat změna, USA by musely přezkoumat současnou politiku finančního dohledu.

Giancarlo uvádí, že CBDC by měly být vytvořeny s cílem poskytnout bezpečné, rychlé a efektivní platby a aby měly možnost konkurovat soukromým digitálním měnám. Zároveň by však měly být navrženy tak, aby chránily soukromí uživatelů a aby nebyly zneužity k masovému sledování a dohledu.

Christopher Giancarlo je v kryptoměnové komunitě známý jako “Crypto Dad” díky své podpoře kryptoměn. Kromě toho je také iniciátorem projektu Digital Dollar Project, který stojí za vývojem digitálního dolaru.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 25 507 USD dle KMC.

Závěr

Co si o slovech Giancarla myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na celý příspěvek se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img