Jerome Powell potvrzuje, že americký digitální dolar by nebyl anonymní

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Americký předseda Federálního rezervního systému (Fed) Jerome Powell v nedávné diskuzi potvrdil, že digitální dolar by nebyl zcela anonymní a ověřoval by totožnost uživatelů. Co dalšího prohlásil současný předseda Fedu Jerome Powell?

Jerome Powell komentuje digitální dolar

Během nedávné akce, kterou pořádala finanční instituce Bank of France, vystoupil americký předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell s tím, že digitální dolar nebude zcela anonymní. Během diskuze prohlásil:

Nebylo by to zcela anonymní. Nebyl by to anonymní nástroj pro doručování.

Powell během diskuze aktivně hovořil o potenciálních rizicích a přínosech digitální měny vydané centrální bankou (CBDC). Podle současného předsedy Fedu bude mít digitální verze měny zaručené čtyři vlastnosti: zprostředkování, ochranu soukromí, interoperabilitu a ověřování identity.

Sama digitální měna by však nebyla anonymní. Podle Powella je důležité najít rovnováhu mezi ochranou soukromí uživatelů a ověřování identity. Jerome Powell v rozhovoru také uvedl, že Fed bude potřebovat souhlas Kongresu o zavedení CBDC.

Vnímáme to jako proces alespoň několika let, kde pracujeme a budujeme důvěru veřejnosti v naši analýzu a v naše konečné závěry, kterých jsme, jak říkám, ještě nedosáhli

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 18 723 USD dle KMC.

Závěr

Ve světě v současné době vzniká několik desítek projektů týkající se digitálních měn vydané centrální bankou. Nejvíce pokročila Čína, která hodlá rozšířit svůj pilotní projekt digitálního juanu do dalších oblastí v zemi. Co si o CBDC myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jaroslav

Pokud tohle široká veřejnost dobrovolně akceptuje… Co to znamená?

spot_img